Bezpłatne rejsy po Wiśle przez cały tydzień!

Lato w pełni, a wraz z nim sezon na darmowe rejsy po Wiśle. W trakcie wakacji warszawiacy mogą korzystać z żeglarskich wycieczek przez siedem dni w tygodniu. Rezerwacji miejsc można dokonać również online. 

Energia Wisły

W każde popołudnie, od środy do piątku, zapraszamy mieszkańców Warszawy i turystów na darmowe rejsy po Wiśle. W ramach inicjatywy Energia Wisły odbędzie się w tym sezonie aż 240 rejsów. Dzielnica Wisła zaprasza na statek Inna Bajka, który wypływa z przystani Kurier na wysokości mostu Śląsko-Dąbrowskiego, przy bulwarze Jana Karskiego. Każdorazowo kapitan zabiera na pokład 12 osób. W czasie każdego rejsu uczestnicy będą mieli szansę dowiedzieć się ciekawostek o stolicy i poznać sposoby spędzania wolnego czasu w mieście i w pobliżu rzeki – na pokładzie będzie przewodnik.

Godzinną wycieczkę można zarezerwować na stronie internetowej Fundacji Wisła Warszawie. Co tydzień będzie się pojawiała kolejna pula rezerwacji. Wystarczy wybrać datę i godzinę rejsu oraz liczbę miejsc. W przypadku niepogody organizowana będzie nauka wiązania lin. W jej trakcie dzieci i dorośli poznają techniki wiązania węzłów żeglarskich i słuchają opowieści o pływaniu po rzece. Akcja Dzielnicy Wisła odbywa się już po raz drugi. W tym roku statek pływać będzie do końca września. Projekt Energia Wisły jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy i realizuje go fundacja Wisła Warszawie.

Wisła Bliska

Rytman i Dar Mazowsza to dwie łodzie, na których organizowane są dwugodzinne bezpłatne rejsy tematyczne. Ilość miejsc jest ograniczona do 10 osób. Podczas wiślanego rejsu goście łodzi mogą posłuchać opowieści przewodnika. Pierwsza jednostka to płaskodenna łódź o długości 12m. Pływa się na niej stabilnie, bezpiecznie i komfortowo. Druga to największa drewniana łódź pływająca na Wiśle. Jest wzorowana na jednostkach z XVI wieku. Organizowane są na niej rozrywki edukacyjne, turystyczne, varsavianistyczne i kulturalne.

Uczestnicy mają do wyboru dwa rejsy tematyczne:

  • „Życie miasta nad wielką rzeką”, godz. 10.00, start z portu Czerniakowskiego, zapisy dostępne tutaj;
  • „Życie rzeki w wielkim mieście”, godz. 12.30, start z Przystani 511 (Płyta Desantu) zapisy dostępne tutaj.

Wodne wycieczki odbywają się w weekendy, w ramach projektu Wisła Bliska, który wspiera m.st. Warszawa, a realizuje Fundacja Rok Rzeki Wisły. Więcej informacji można także znaleźć na Facebooku i stronie internetowej fundacji.

Od lipca darmowe przeprawy promem w środku tygodnia

Między brzegami Wisły można też przepłynąć czterema bezpłatnymi promami, które pływają pod banderą Warszawskich Linii Turystycznych. Dostępne są przeprawy: Pliszką (Most Poniatowskiego – Stadion Narodowy), Słonką (Cypel Czerniakowski – Saska Kępa), Turkawką (Nowodwory – Łomianki) i Wilgą (Podzamcze-Fontanny – ZOO). Kursy trwają kilka minut w jedną stronę. Na pokład Wilgi może zmieścić się 40 osób, zaś na pozostałe promy – po 21.

Od 1 lipca do 31 sierpnia promami będzie można pływać przez cały tydzień. Do dotychczasowych kursów weekendowych, dołączają te w dni powszednie. Godziny rejsów można sprawdzić na stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *