Bieg Dzielnicy Wisła #aktywnienadWisłą

W sobotę, 27 października fani plenerowych sportów wezmą udział w biegu Dzielnicy Wisła na dystansie 5 kilometrów. Rozgrzewka rozpocznie się o godz. 10.30, przy plaży Zoo/Rusałka. Dla uczestników organizatorzy przygotowali wspólne ognisko. 

Miłośnicy aktywności spotkają się na miejskiej plaży, niedaleko beach baru Aquatica. Wyruszą w stronę plaży Poniatówka, gdzie zawrócą i wzdłuż rzeki będą ścigać się o pierwsze miejsce pięciokilometrowego biegu #aktywnieNadWisłą. Na trasie miną nadrzeczne atrakcje, m.in. strefę street workoutu, ściankę wspinaczkową, plac zabaw wodnych i plenerową siłownię. Zwycięzca otrzyma puchar miejskiego artysty, Marka Sułka, autora popularnej łódki Dzielnicy Wisła, która pływa w pobliżu mostu Kolejowego. Na pozostałych uczestników czekają pakiety, m.in. koszulki, książki i plakaty, które zostaną rozdane na mecie. Pod koniec wydarzenia wszyscy zaproszeni są na wspólne ognisko i kubek gorącej herbaty.

Wstęp wolny, bez wcześniejszej rejestracji. Organizatorzy zapewniają depozyt. Szczegółowe informacje dostępne są na fanpage’u Dzielnicy Wisła tutaj.

Dzielnica Wisła liczy na głosy internautów

Dzielnica Wisła zdobyła Certyfikat Najlepszych Produktów Turystycznych Województwa Mazowieckiego 2018. Teraz warszawska atrakcja liczy na głosy internautów w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej. Fani bulwarów, miejskich plaż i rejsów mogą głosować jeszcze przez kilka godzin, do końca dnia 26 października, klikając na stronie tutaj. Stołeczna przestrzeń ma szansę otrzymać Certyfikat Internautów 2018.

Wisła przez 12 lat zmieniła swoje oblicze. Bulwary i miejskie plaże są wizytówką stolicy i jednym z głównych miejsc rekreacji. Odbywają się tam liczne wydarzenia sportowe i kulturalne dla dzieci i dorosłych. Przy warszawskich brzegach rzeki znajdziemy Centrum Nauki Kopernik, Muzeum nad Wisłą i Multimedialny Park Fontann. W sezonie mieszkańcy mogą korzystać z Warszawskich Linii Turystycznych – rejsu do Serocka, oraz bezpłatnych promów. Dzięki rozwinięciu Warszawskiej Żeglugi Rekreacyjnej, w sezonie letnim organizowane są liczne rejsy łodziami i innymi jednostkami. Dodatkowo, fani sportów wodnych korzystają z kajakarstwa, wakeboardu czy pływania na SUP. Przybywa także miejsc do treningu w plenerze, takich jak ścianka wspinaczkowa, siłownie plenerowe i workoutowe. Nadwiślański szlak rekreacyjny zachęca do rowerowych i pieszych wycieczek. Tego lata, na plaży pod mostem Poniatowskiego rozwinięta została strefa sportu, gdzie mieszkańcy za darmo korzystali z m.in. boisk do siatkówki, piłki nożnej i badmintona, a na Płycie Desantu uczyli się gry w padla.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *