Bliżej kładki przez Wisłę

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie otrzymał postanowienie o braku konieczności uzyskiwania decyzji środowiskowej dla kładki pieszo-rowerowej przez Wisłę. Oznacza to spełnienie pierwszego z szeregu formalnych wymogów przed uzyskaniem pozwolenia na budowę. Realizacja kładki mogłaby ruszyć w II połowie 2019 r.
W marcu 2018 r. Warszawa podpisała umowę z firmą Schuessler-Plan Inżynierzy na projekt kładki pieszo-rowerowej przez Wisłę. Firma ta wygrała międzynarodowy konkurs na koncepcję mostu, który ma spiąć dwa brzegi rzeki na osi ul. Karowej.

ZDM Warszawa poinformował właśnie, że spełniony został praktycznie pierwszy wymóg formalny przed uzyskaniem pozwolenia na budowę, bowiem inwestor otrzymał postanowienie o braku konieczności uzyskiwania decyzji środowiskowej. Przed projektantami i inwestorem jeszcze jednak długa droga – niezbędny jest też wniosek o decyzję lokalizacyjną oraz przejście wymagającej procedury o uzyskanie pozwolenia wodno-prawnego.

Po otrzymaniu tych decyzji wykonawca będzie mógł wystąpić o pozwolenie na budowę. Zgodnie z umową w połowie marca 2019 r. ma być gotowy projekt wraz z pozwoleniami. „Budowa kładki – zgodnie z planem – może się rozpocząć w drugiej połowie 2019 roku” – informuje ZDM Warszawa. Pod warunkiem oczywiście, że przyszłe władze samorządowe z nowym prezydentem miasta na czele zechcą przejść do fazy realizacji. Przeprawa miałaby zostać udostępniona na przełomie 2020 i 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
46 ⁄ 23 =