Czy metro na I linii pojedzie jeszcze szybciej?

W porannym szczycie pociągi I linii metra kursują co 2 minuty 20 sekund. Czy metro na I linii będzie jeździć jeszcze szybciej?

W ubiegłym roku wprowadzono zmiany w prowadzeniu ruchu składów pociągów. Odbywa się on teraz w oparciu o system SOP-2W z sygnalizacją kabinową, a nie semafory zlokalizowane w tunelach. Umożliwiło to kursowanie pociągów w mniejszych odstępach. Od 1 września do ruchu skierowano 36 składów i poprawiono częstotliwość z 2 min. 30 sekund do 2 minut i 20 sekund. – To lekko licząc przynajmniej dwa składy więcej w ruchu, co zwiększa podaż nawet o 4 tys. miejsc. Już teraz widać efekt – mówi Wiesław Witek, dyrektor warszawskiego ZTM-u.

Przedstawiciele warszawskiego metra i władze miasta i zapowiadają możliwość kursowania pociągów z częstotliwością co 2 minuty. – Pracujemy nad tym i mamy pieniądze, żeby jeździć co 2 minuty – mówi Witek. Przedstawiciele ZTM-u podkreślają, że priorytetem jest bezpieczeństwo pasażerów. Niedawno były już robione testy ze zwiększoną częstotliwością odjazdów w szczycie. – Na pewno jednym z ważniejszych elementów jest możliwość w miarę szybkiego i sprawnego obracania składów na Młocinach – zwraca uwagę dyrektor ZTM. Problemy mogłyby występować także na Kabatach.

Kiedy mogłyby zostać wprowadzone zmiany? Terminów na razie nie podano ale wydaje się, że jest to kwestia najbliższego roku.

Na podstawie: Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
20 × 22 =