Doświetlają przejścia w 4 dzielnicach

ZDM realizuje „doświetleniowe” projekty z budżetu partycypacyjnego na Białołęce, Bielanach, Wawrze i we Włochach.

Rozpoczęto prace na Bielanach, gdzie planowane są doświetlenia przejścia na skrzyżowaniu ul. Żeromskiego z ul. Lisowską, przy ul. Sokratesa 9, na skrzyżowaniu ul. Sokratesa z ul. Balzaka i przy skrzyżowaniu ul. Żeromskiego z ul. Płatniczą. Z kolei we Włochach planowane jest doświetlenie skrzyżowanie ul. Popularnej i ul. Krańcowej oraz ul. Popularnej z ul. Wilczycką. W ramach prac doświetlone zostanie też przejście przez ulicę Chrościckiego, przy skrzyżowaniu z ul. Rybnicką. Na Wawrze doświetlone zostanie przejście dla pieszych przy PKP Falenica. Na Białołęce, w ramach projektu „Bezpieczne przejście przez Białołęcką”, doświetlone zostanie przejście dla pieszych przy ul. Białołęckiej 269, na wysokości osiedla Viva Garden.

Doświetlając przejścia zastosowano oprawy o innej barwie światła niż oświetlenie na danej ulicy. Najczęściej jest to białe światło, które znacząco poprawia widoczność na przejściu i w strefie dojścia.

W ramach prac zrealizowanych zostanie osiem projektów z budżetu partycypacyjnego, zakładających doświetlenie dziewięciu przejść na kwotę ponad 400 tysięcy złotych. Prace zakończą się w tym roku.

źródło: materiały prasowe ZDM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
10 + 23 =