Dzielnica Wisła liczy na głosy internautów

Dzielnica Wisła zdobyła Certyfikat Najlepszych Produktów Turystycznych Województwa Mazowieckiego 2018. Teraz warszawska atrakcja liczy na głosy internautów w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej. Fani bulwarów, miejskich plaż i rejsów mogą głosować codziennie, do 26 października.

Wisła przez 12 lat zmieniła swoje oblicze. Teraz jest niezwykłą atrakcją Warszawy. Mieszkańcy oraz goście mogą spędzić swój wolny czas nad wodą korzystając z wielu miejsc do rekreacji, wypoczynku i zabawy. Cieszę się, że Dzielnica Wisła po raz kolejny została wyróżniona na mapie Polski – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Bezpłatne wodne wycieczki łodziami i promami, osiem nadwiślańskich plaż oraz setki wydarzeń kulturalnych i sportowych skradły serca wielu osób. W październiku, Dzielnica Wisła została czterokrotnie nagrodzona. W czwartej edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy projekt bulwarów nad Wisłą otrzymał tytuł Grand Prix, Nagrodę Publiczności oraz nagrodę w kategorii Najlepsza przestrzeń publiczna. Z kolei dwa dni temu Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna przyznała Dzielnicy Wisła Certyfikat Najlepszych Produktów Turystycznych Województwa Mazowieckiego 2018.

Teraz stołeczna przestrzeń ma szansę otrzymać Certyfikat Internautów 2018. Miłośnicy fontann, muzeum, popularnych schodków czy też naturalnego, prawego brzegu rzeki mogą codziennie oddawać swój głos na Dzielnicę Wisłę, klikając na stronie tutaj. W tegorocznej edycji konkursu znalazły się obiekty edukacyjne i rozrywkowe, zamki, kopalnie, wycieczki, spływy, szlaki przyrodnicze z całej Polski. Głosować może każdy, bez względu na wiek, do 26 października 2018 r.

Atrakcyjnie i czysto

Bulwary i miejskie plaże są wizytówką stolicy i jednym z głównych miejsc rekreacji. Odbywają się tam liczne wydarzenia sportowe i kulturalne dla dzieci i dorosłych. Przy warszawskich brzegach rzeki znajdziemy Centrum Nauki Kopernik, Muzeum nad Wisłą i Multimedialny Park Fontann. W sezonie mieszkańcy mogą korzystać z Warszawskich Linii Turystycznych – rejsu do Serocka, oraz bezpłatnych promów. Dzięki rozwinięciu Warszawskiej Żeglugi Rekreacyjnej, w sezonie letnim organizowane są liczne rejsy łodziami i innymi jednostkami. Dodatkowo, fani sportów wodnych korzystają z kajakarstwa, wakeboardu czy pływania na SUP. Przybywa także miejsc do treningu w plenerze, takich jak ścianka wspinaczkowa, siłownie plenerowe i workoutowe. Nadwiślański szlak rekreacyjny zachęca do rowerowych i pieszych wycieczek. Tego lata, na plaży pod mostem Poniatowskiego rozwinięta została strefa sportu, gdzie mieszkańcy za darmo korzystali z m.in. boisk do siatkówki, piłki nożnej i badmintona, a na Płycie Desantu uczyli się gry w padla.

W ramach czwartej edycji kampanii społecznej Dzielnica Wisła, której tegoroczne hasło brzmiało „To się nosi nad Wisłą” odbyło się blisko 200 godzin spotkań i warsztatów poświęconych ekologii. Inicjatywa zwraca uwagę mieszkańców na potrzebę wspólnego dbania o czystość i ochronę środowiska. Latem goście bulwarów mogli spotkać edukatorów rozdających biodegradowalne worki na śmieci i ekopopielniczki. Na plażach warszawiacy otrzymywali bezpłatnie drewno do ogniska, a w dwóch nadrzecznych punktach mieli okazję wymienić zużyte plastikowe butelki i puszki na wodę do picia. Więcej informacji na temat akcji można znaleźć tutaj oraz na Facebooku Dzielnica Wisła. Mapa atrakcji Dzielnicy Wisła dostępna jest tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *