Elektryczne Veturilo na ulicach Warszawy!

Od dziś mieszkańcy Warszawy i turyści mogą korzystać z elektrycznych rowerów Veturilo.
100 jednośladów dostępnych jest w 10 stacjach wzdłuż Skarpy Warszawskiej. Elektryczny silnik bierze na siebie nawet 80% wysiłku związanego z jazdą na rowerze.

Podczas wczorajszej konferencji prezes Nextbike Polska Tomasz Wojtkiewicz zapowiadał, że rowery elektryczne zostaną udostępnione w czwartek, 31 sierpnia. „Udało nam się skrócić ten termin. Wczoraj pracowaliśmy do późna i na koniec dnia razem z zamawiającym stwierdziliśmy, że jesteśmy gotowi. Dziś od rana rozwoziliśmy rowery na stacje i przeprowadzaliśmy ostatnie testy. W samo południe uruchomiliśmy system” – mówi Tomasz Wojtkiewicz. – „To niewątpliwie pionierski projekt w Polsce i jeden z największych w Europie. Już po kilku godzinach od uruchomienia systemu widzimy wielkie zainteresowanie Warszawiaków rowerami elektrycznymi. Jestem przekonany, że staną się one przebojem w Warszawie.

Rowery elektryczne można wypożyczyć i oddać w 10 stacjach umiejscowionych wzdłuż Skarpy – wzdłuż Traktu Królewskiego od Miodowej do Placu Trzech Krzyży i wzdłuż Powiśla od Mariensztatu do Mostu Poniatowskiego. To bardzo ważne, ponieważ tylko na tych stacjach rower może się ładować. Na tle standardowych stacji Veturilo wyróżniają się one specjalnymi oznaczeniami i zieloną kolorystyką. O poziomie naładowania konkretnego roweru informują diody umiejscowione za siodełkiem. W pełni naładowany rower umożliwia przejechanie nawet 70 kilometrów. Dzięki elektrycznemu wspomaganiu można więc zaplanować znacznie dłuższą przejażdżkę pamiętając jednak, że rower trzeba oddać w specjalnej stacji wyposażonej w ładowarkę.

Elektryczny silnik wspomaga rowerzystę tylko do momentu rozwinięcia prędkości 25 km/h. Po jej przekroczeniu silnik się wyłącza, a rowerzysta może nadal przyspieszać korzystając jedynie z własnych sił. Rower ma wzmocnione przednie i tylne hamulce rolkowe umiejscowione przy kierownicy. W odróżnieniu od standardowych rowerów Veturilo nie da się w rowerze elektrycznym hamować pedałami (torpedo).

Przez pierwsze dwa tygodnie operator nie będzie naliczać opłat za pierwszą godzinę wypożyczenia roweru elektrycznego. To prezent Nextbike Polska dla użytkowników. Druga i każda następna godzina wypożyczenia będzie kosztować 14 złotych. Po zakończeniu promocji bezpłatne będzie pierwsze 20 minut korzystania z roweru, za nie dłuższe niż godzina wypożyczenie zapłacimy 6 złotych, a każda kolejna godzina wypożyczenia roweru będzie kosztować 14 złotych.

Z rowerów elektrycznych może skorzystać każdy zarejestrowany użytkownik Veturilo i innych systemów Nextbike. Poza cennikiem i koniecznością zwracania rowerów jedynie w dedykowanych, „elektrycznych” stacjach, zasady wypożyczenia nie zmieniają się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *