Fokus na klimat #OddychajWarszawo

Wszystkich mieszkańców stolicy zainteresowanych tematyką jakości powietrza zapraszamy w niedzielę, 19 listopada, na bulwar gen. George’a Smitha Pattona gdzie odbędzie się wydarzenie „Fokus na klimat #OddychajWarszawo”. Na warszawiaków czekać będzie m.in. mobilne laboratorium Straży Miejskiej, badania spirometryczne oraz doradcy pomagający wypełnić wniosek o dofinansowanie modernizacji kotłowni.

Akcja o charakterze edukacyjnym rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 15.00. W czasie jej trwania w Pawilonie Literackim i jego otoczeniu będzie można m.in. uzyskać informacje dotyczące działań poprawiających jakość powietrza w stolicy. Przedstawiciele Urzędu m.st. Warszawy odpowiedzią m.in. na pytania dotyczące warunków jakie należy spełnić, aby ubiegać się o dofinansowanie wymiany pieców węglowych, pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego opowiedzą o ekologicznym transporcie, a strażnicy miejscy przedstawią kulisy swojej codziennej pracy z wykorzystaniem mobilnych laboratoriów.

Ramowy plan wydarzenia:

  • godz. 12.00-15.00 – prezentacja,  mobilnego laboratorium wykorzystywanego przez Straż Miejską m.st. Warszawy do badań jakości powietrza i wody;
  • w godz. 11.30-14.30 – działać będzie punkt informacyjny Biura Ochrony Środowiska Urzędu m.st Warszawy;
  • ok. godz. 12.00 prognoza pogody, którą poprowadzi Jarosław Kret, a która wyemitowana zostanie tego samego dnia na antenie telewizji Nowa TV;
  • w godz. 11.30-14.30 prowadzone będą bezpłatne badania spirometryczne.

Na dzieci czekać będzie wiele atrakcji, które zapewnią animatorzy z Parku Rozrywki Julinek. Dodatkowo przygotowana została wystawa dotycząca projektu ADAPTCITY, prezentująca działania Warszawy na rzecz adaptacji do zmian klimatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *