II Warszawski Dzień Energii zakończony sukcesem

W dniu 31 maja br. na terenie parku Agrykola w Warszawie odbyła się druga edycja Warszawskiego Dnia Energii, objętego Patronatem Honorowym: Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, Ministerstwa Gospodarki, Sejmu RP. Tegoroczna impreza plenerowa miała charakter naukowo – edukacyjny i była poświęcona idei smart cities, efektywności energetycznej, ochronie klimatu, energetyce miejskiej oraz zagadnieniom elektrycznego transportu miejskiego.

– Podczas Warszawskiego Dnia Energii można było dobrze się bawić i uczyć się. Już dziś pragnę zaprosić na III edycję Warszawskiego Dnia Energii w 2016 roku”- podkreśla Leszek Drogosz, dyrektor Biura Infrastruktury w Urzędzie m.st. Warszawy.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoiska PGNiG Termika z licznymi atrakcjami naukowymi dla dzieci i dorosłych. Na stoisku Veolia Energia Warszawa, można było zobaczyć rozwiązania techniczne związane z dostarczaniem ciepła dla mieszkańców Warszawy, a dla najmłodszych uczestników pikniku stworzono „krainę eksperymentów”. W namiocie firmy BASF, partnera pikniku Warszawski Dzień Energii, studenci z Uniwersytetu Warszawskiego pokazywali cudowny świat chemii – ciekawe reakcje chemiczne z wykorzystaniem zaawansowanych związków. Tradycyjnie już na mieszkańców Warszawy czekały samochody elektryczne i hybrydowe oraz instalacje promujące rozwiązania z zakresu energetyki odnawialnej. Do zabaw i konkursów ekologicznych zachęcały dzieci z warszawskich szkół, w których jest realizowany program „Warszawska ENERGIA – od poznania do EKO-działania”. Jest on jednym z elementów działań edukacyjno-informacyjnych prowadzonych w ramach „Planu zrównoważonego zużycia energii dla Warszawy w perspektywie do 2020 r.”

Uczestnicy wydarzenia mieli okazje wziąć udział w wyciecze do przepompowni „Batory”. Nie zabrakło „dużych” atrakcji takich jak bojowy wóz Straży Pożarnej oraz beczkowóz z wodą zapewniony przez MPWiK. Stoisko przygotowała także Straż Miejska oraz Policja – w tym roku policyjnym pojazdom towarzyszyło specjalnie przygotowane miasteczko ruchu drogowego. Odwiedzający imprezę mogli także zobaczyć pojazdy oraz instalacje energetyczne przygotowane przez studentów Politechniki Warszawskiej. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się konkurs – w trakcie wydarzenia rozlosowano pięć głównych nagród – mini laboratoriów OZE oraz dziesiątki nagród pocieszenia.

3 thoughts on “II Warszawski Dzień Energii zakończony sukcesem

 • 28/11/2020 at 04:59
  Permalink

  Zycie jest wspaniale, nalezy tylko spogladac na nie przez wlasciwe okulary. – Aleksander Dumas

  Reply
 • 04/02/2021 at 23:18
  Permalink

  Ciesze sie z jego sukcesow, kazdy jest okupiony potezna praca, sercem i wysilkiem. Na drodze chwaly i slawy zachowaj incognito.

  Reply
 • 07/02/2021 at 05:47
  Permalink

  Trzeba miec wytrwalosc i wiare we wlasne sily. Trzeba wierzyc, ze czlowiek jest do czegos zdolny i osiagnac to za wszelka cene. Religie Swiata

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
4 + 26 =