Inauguracja wakacyjnego promu Wawer-Wilanów

Już od czwartku, 31 maja, startuje kolejny prom, dzięki któremu przepłyniemy przez Wisłę. Bezpłatna pieszo-rowerowa przeprawa łącząca Wawer z Wilanowem będzie kursowała w każdy weekend aż do końca sierpnia, w godz. 10.00-18.00.

W inauguracyjny rejs, kameralny statek „Inna Bajka” wypłynie w czwartek, 31 maja, o godz. 10.00. Podczas pierwszej przeprawy przewidywana jest obecność Michała Olszewskiego, wiceprezydenta m.st. Warszawy.

Statek będzie kursował między wawerską Plażą Romantyczną przy ul. Rychnowskiej a przystanią leżącą na wilanowskim brzegu Wisły w każdy weekend (sobota-niedziela) do końca sierpnia, w godz. 10.00–18.00. Wyjątkowo przeprawa będzie działała także w długi weekend – 31 maja i 1 czerwca.

Bezpłatny prom będzie kursował w miarę potrzeb (bez rejestracji). Drewniana łódź motorowa będzie mogła zabrać na pokład 12 pasażerów wraz z ich rowerami. Rejs w obie strony będzie trwał ok. 10 minut.

Wakacyjny prom Wawer-Wilanów został uruchomiony dwa lata temu. Od tamtego czasu przeprawa cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *