Innogy z elektrycznym car sharingiem w Warszawie

Od początku kwietnia Innogy Polska rusza z elektrycznym car sharingiem w Warszawie. W ciągu kilku tygodni mieszkańcy stolicy będą mieli do dyspozycji 500 elektrycznych samochodów BMW i3s. Będzie to jeden z największych tego typów systemów w Europie.
Od kwietnia na rynek car sharingu wkracza znany w stolicy dostawca energii, firma Innogy. Firma zaoferuje 500 elektrycznych aut BMW i3s. – Jako pionier w elektromobilności chcemy wyjść z tym tematem na rynki zagraniczne. Opracowaliśmy nowy model biznesowy, który jest bardzo korzystny dla środowiska i mieszkańców – wskazał Martin Herrmann, osoba odpowiadająca za operacje w przedsiębiorstwie Retail innogy.

– W ramach projektu pilotażowego z powodzeniem przetestowaliśmy eCarSharing z pracownikami i klientami. Teraz chcemy inspirować i przekonywać mieszkańców Warszawy do tej wyznaczającej trendy formy mobilności – powiedział Filip Thon, prezes Innogy Polska. Do obsługi car sharingu w Innogy skierowanych będzie ośmiu pracowników. Do tego liczne usługi – takie jak zarządzanie flotą (zaopatrzenie, relokacja pojazdów, sprzątanie itp.), help desk itp. – są również świadczone przez partnerów zewnętrznych.

Innogy chce oferować zintegrowaną usługę. Firma obsługuje już ponad 30 punktów ładowania w stolicy Warszawy. Na początku kwietnia pojawić się ma kolejnych 30 szybkich ładowarek. Innogy zapowiada, że w ciągu kolejnych dwóch lat, we współpracy z zagranicznym bankiem, władzami Warszawy i partnerami, postawi kilkaset ładowarek. 

Obecnie w Warszawie dostępnych jest 1500 samochodów w ramach car sharingu. Innogy szacuje, że w najbliższych 2-3 latach liczba ta podwoi się, a główną rolę odgrywać będą elektryki. Obecnie największą flotą aut w car sharingu dysponuje Panek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
32 ⁄ 4 =