Kolejne ulice do remontu. Otwarcie ofert

Coraz bliżej remontu kolejnych dróg w Wilanowie, na Bielanach, Żoliborzu i Ochocie. Właśnie otworzyliśmy oferty w przetargu na przeprowadzenie takich prac.

Przetarg został podzielony na dwie części. Do pierwszej części zgłosiło się 6 wykonawców, a założone oferty mieszczą się w przedziale 8,5 – 13 mln zł. Do drugiej części przystąpiło 4 wykonawców, oferty mieszczą się w przedziale 4 – 7 mln zł. Teraz wszystkie dokumenty zostaną przez nas dokładnie sprawdzone i przeanalizowane. Po wybraniu najkorzystniejszej oferty i dopełnieniu niezbędnych formalności, przystąpimy do prac w terenie.

Przetarg dotyczy remontu pięciu kolejnych ulic w czterech dzielnicach: ul. Przyczółkowej i ul. Drewny (na odcinku Marcepanowa – granica miasta), ul. Estrady (na odcinku Kampinoska – Arkuszowa), ul. Gwiaździstej (na odcinku Krasińskiego – Potocka z rondem im. Jerzego Turowicza) oraz ul. Grójeckiej (jezdnia wschodnia na odcinku Korotyńskiego – Banacha).

Ulice zyskają nową nawierzchnię jezdni wykonaną z tzw. cichego asfaltu z domieszką granulatu gumowego. Zakres prac obejmie więcej niż zwykłe frezowanie. Dzięki przeprowadzonym w ubiegłym roku badaniom technicznym zakres prac został poszerzony o elementy, które pozwolą na podniesienie trwałości dróg. To m.in. odcinkowa wymiana podbudowy jezdni, tam gdzie jest ona najbardziej zniszczona, wymiana krawężników i opasek czy regulacja ścieków i kanalizacji. Na kilku odcinkach wyremontujemy również chodniki, a przejścia dla pieszych wyposażymy w rozwiązania dla osób z niepełnosprawnościami.

Wybrani w przetargu wykonawcy będą mieli czas na realizację zadania do 16 sierpnia 2017 r.

źródło: ZDM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *