Krystyna zmierza w kierunku Płockiej

W majówkę tarcza Maria, drążąca tunel południowy od strony stacji Księcia Janusza na odcinku zachodnim II linii metra, przebiła się na stację C7 Młynów. Jednocześnie z Młynowa w kierunku stacji Płocka wystartowała Krystyna, która drąży równoległy północny tunel północny.
Majówka na budowie zachodniego odcinka II linii metra na Wolę była niezwykle pracowita. 30 kwietnia na stację C7 Młynów przebiła się tarcza Krystyna, która drążyła niespełna kilometrowy odcinek południowego tunelu od strony stacji C6 Księcia Janusza. W przyszłości tunelem tym będą kursować pociągi z Woli do centrum. Teraz maszyna będzie przechodzić przegląd i zostanie przesunięta w kierunku wschodniej głowicy stacji.

Jednocześnie 2 maja z Młynowa w kierunku stacji C8 Płocka wystartowała Maria, która drąży równoległy, północny tunel. W przyszłości będzie on służyć pociągom jadącym z centrum na Wolę. Jak informuje Metro Warszawskie, tarcza – według stanu na dziś (11 maja) – wydrążyła już 156 metrów, układając przy tym 98 pierścieni obudowy tunelu.

Wykonawca zakłada, że drążenie tuneli zakończy się w ostatnim kwartale tego roku – w listopadzie do stacji C9 Rondo Daszyńskiego dotrze Krystyna, a w grudniu Maria. Wszystkie prace budowlane na odcinku zachodnim II linii od stacji C9 Rondo Daszyńskiego do stacji C6 Księcia Janusza powinny zakończyć się w listopadzie 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *