Idea

Władze Warszawy wraz z partnerami z Partnerstwa dla Klimatu konsekwentnie wspierają ideę  zrównoważonego miasta. Podjęto kolejne wyzwanie: chcemy stworzyć w Warszawie mekkę dla kreatywnej młodzieży warszawskiej. Rozpoczęliśmy przygotowania do budowy pierwszego, unikalnego w skali stolicy miejsca, w którym będzie można zobaczyć, jak działa w praktyce miasto przyszłości.

Projekt „Dolina Krzemowa na Fabrycznej”Warszawskie Centrum Kreatywności Energetycznej to projekt skierowany do  różnych środowisk Warszawy, a poświęcony problematyce inteligentnego miasta. Duży nacisk kładziemy na innowacje w kluczowych obszarach miejskiej efektywności energetycznej. Chcemy pokazać, że wprowadzanie ambitnych celów związanych z rozwojem współczesnego miasta musi obejmować budowę kreatywnego społeczeństwa wiedzy. Stawiamy na innowację techniczną wśród młodych warszawiaków. Pragniemy nauczyć przyszłych adeptów techniki, że smart city ma być inteligentnym i przyjaznym, dobrze zaplanowanym i efektywnie zarządzanym miastem, w którym chce się żyć.

To tutaj, na Fabrycznej w Warszawie objawią się nam sławy pokroju twórców Apple czy Tesli. Jesteśmy tego pewni i mamy nadzieję, że nasz projekt pobudzi młodzież całej Warszawy do tworzenia nowej energetycznej przestrzeni miejskiej.

Autorami projektu są: Biuro Infrastruktury Urzędu m. st. Warszawy, Młodzieżowy Dom Kultury im. Wł. Broniewskiego na Łazienkowskiej oraz Fundacja Nasza Energia.