„Książę Niedźwiedź” w Multimedialnym Parku Fontann

„Książę Niedźwiedź” – tak brzmi tytuł legendy, która w tym sezonie będzie wyświetlana na ekranie wodnym. Piękna a zarazem wzruszająca historia o miłości będzie się przeplatać ze spektakularnym tańcem fontann w rytm muzyki i w otoczeniu barwnych laserów. Jak co roku pokazy specjalne przewidziano na 1, 2 i 3 maja o godz. 21.00.

To już ósmy raz, kiedy w Multimedialnym Parku Fontann widzowie pokazów będą mogli obejrzeć nową wodną opowieść. Inspiracją multimedialnego show od kilku lat są warszawskie historie, legendy i opowieści. W ubiegłych latach bohaterami pokazów był bazyliszek oraz syreny. Tegoroczny spektakl
pod tytułem „Książę Niedźwiedź” to adaptacja warszawskiej legendy o księciu mazowieckim, który wiedziony miłością do pięknej mieszczki przełamuje swoją nieśmiałość, aby wyznać jej uczucie. Niestety serce dziewczyny nie jest przeznaczone dla niego i cała historia kończy się…
Ale tego już nie zdradzimy, ponieważ najlepiej zobaczyć legendę na własne oczy i poczuć energię, która wraz z niesamowitym połączeniem wody i laserów dopełni dramaturgii wyświetlanej historii.

Pokazy w Multimedialnym Parku Fontann to już stały punkt programu na rozrywkowej mapie Warszawy. Spektakle wyświetlane na ekranie wodnym co roku przyciągają tłumy warszawiaków oraz polskich i zagranicznych turystów. W zeszłym sezonie widownia liczyła około miliona osób.

W tym roku dla naszych widzów mamy dodatkowe atrakcje. Legenda „Książę Niedźwiedź” zainspirowała nas do nawiązania współpracy z Muzeum Warszawy, z którym wspólnie tworzymy mapę tropem warszawskich niedźwiedzi i wytyczymy nową trasę turystyczną. Dodatkowo, aby przybliżyć warszawiakom tę zapomnianą legendę, w dniu inauguracji zapraszamy na grę miejską, która rozpocznie się przy kolumnie Zygmunta i śladem niedźwiedzi zejdzie na premierowy pokaz do Multimedialnego Parku Fontann, gdzie po obejrzeniu legendy wyłonimy zwycięzcę. – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady, która jest organizatorem wydarzenia.

W Multimedialnym Parku Fontann nie zabraknie również akcentu związanego z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji został przygotowany film, który pojawi się na ekranie wodnym jako element pokazu.

Pokaz w Multimedialnym Parku Fontann, tytuł: „Książę Niedźwiedź”
Scenariusz: Andrzej Matusiak
Reżyseria: Paweł Piotr Przybył
Animacje: Bas Verstraelen, Paweł Piotr Przybył
Ścieżka dźwiękowa: Grzegorz Urban
Film z okazji 100-lecia Niepodległości Polski: NEWMOTION Studios

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *