Łączy nas energia

Pracownicy firmy PGE Obrót, zajmującej się w Grupie PGE sprzedażą energii do odbiorców końcowych, stworzyli grę planszową w dwóch odsłonach dla starszych i młodszych graczy. Pierwsza przybliża zagadnienia z branży energetycznej i dostarcza informacji o działalności największej grupy energetycznej w Polsce. Druga uczy dzieci roztropnego korzystania z urządzeń elektrycznych i zwraca uwagę na szeroko pojęte bezpieczeństwo. Grę „Łączy nas energie” wymyślili pracownicy zajmujący się obsługą serwisu eBOK w zespole PGE Contact Center zlokalizowanym w Łodzi.

„Obie gry są efektem połączenia dwóch elementów. Kreatywnego potencjału, z którego znany jest w Spółce zespół zajmujący się obsługą kanałów zdalnych oraz popularności jaką cieszą się planszówki, niezależnie od wieku. Pomysł jest tym bardziej trafiony, ponieważ gry będą miały szerokie zastosowanie i przyczynią się nie tylko do promowania samej GK PGE, ale przede wszystkim wartości, jakimi się kierujemy np. bezpieczeństwem
i odpowiedzialnością” – mówi Prezes Zarządu PGE Obrót Dariusz Czuk.

Punktem wyjście do stworzenia gry było promowanie wśród pracowników i klientów wiedzy o Grupie Kapitałowej PGE.

Pomysłodawcami, autorami i wykonawcami projektu są Przemysław Chrabałowski, Kamil Młynarczyk, Wioletta Mazur i Karolina Pilichowska. Jak podkreślają twórcy, gra spełnia funkcję integracyjną, edukacyjną oraz czysto rozrywkową. Pytania w grze dotyczą m.in. spółek z Grupy PGE – Obrót, Dystrybucja, Energia Odnawialna.

Pytania dotykają także takich tematów jak ochrona środowiska czy innowacje. – Dzięki tak różnorodnym kategoriom pracownicy mogą dowiedzieć się czegoś więcej o swojej pracy,
a także poznać ogólne ciekawostki związane z PGE – powiedzieli twórcy gry „Łączy nas energia”. Prototyp powstawał dwa miesiące, pytania ułożone zostały w oparciu
o wiadomości z oficjalnych stron internetowych spółek PGE oraz wiedzy pracowników.

– „Nauka poprzez zabawę to idealny sposób na przybliżenie zagadnień z branży energetycznej, szczególnie nowym pracownikom np. podczas szkoleń” – mówią twórcy
i pomysłodawcy gry.

Opracowana została również specjalna wersja dla najmłodszych, zatytułowana „Bezpiecznie z PGE. Osiągnij szczyt bezpieczeństwa!”. Celem tej planszówki jest przejście pionkami malowniczej górskiej trasy na sam szczyt „Góry PGE” oraz ułożenie puzzli w barwie swojego pionka i zobaczenie, jakie ostrzeżenie kryje się na obrazku. Gracz, który tego dokona, wygrywa. Ta wersja gry, poza dobrą zabawą, uczy bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych i odpowiedzialnego obchodzenia się z prądem.

Przybliża też najmłodszym zagadnienia z branży energetycznej i promuje wiedzę o GK PGE. Próbne egzemplarze były testowane wśród dzieci pracowników PGE Obrót oraz w grupie dzieci jednego z przedszkoli w Łodzi. Małym graczom taka forma przyswajania nowych informacji bardzo się spodobała.

PGE Obrót wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE, największej grupy energetycznej
w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Coraz więcej klientów zainteresowanych nową ofertą PGE Obrót.

Ponad 10 tysięcy osób odwiedziło mobilne strefy „PGE – Przyłącz się do nas” w trwającej od 21 sierpnia do 2 września akcji zorganizowane przez PGE Obrót w 21 miastach na terenie działania PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Rosnące zainteresowanie klientów budziła nowa oferta PGE łącząca dostawę prądu z usługami pomocy fachowców z różnych dziedzin oraz elektroniczne Biuro Obsługi.

źródło: materiały prasowe PGE Obrót

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *