Luty pod znakiem kontroli. Blisko 200 zatrzymanych ciężarówek

Po pracowitym styczniu za nami równie pracowity luty. Zatrzymaliśmy do kontroli blisko 200 ciężarówek, wydaliśmy ponad 30 decyzji nakładających kary. Niektóre pojazdy były tak przeładowane, że niezbędny był rozładunek towaru na drodze.

To kolejny miesiąc, w którym prowadzimy kontrole ciężarówek. Takie działania objęły też Odolany. W lutym zatrzymaliśmy do kontroli 192 ciężarówki. Wśród skontrolowanych pojazdów przewożących ładunek 83 ciężarówki mieściły się w założonych normach – masy, nacisku osi i wymiarów, a 25 ich nie spełniało (pozostałe zatrzymane pojazdy nie przewoziły ładunku).

Łącznie w lutym wszczęliśmy 26 postępowań i wydaliśmy 33 decyzje nakładających kary. Wśród odnotowywanych przez nas przekroczeń są te dotyczące dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu oraz nacisku na jedną oś. Kary wynoszą tutaj – w zależności od skali przekroczenia – 500 zł, 2 tys. zł lub nawet 15 tys. zł. Przewoźnicy karani są także za brak stosownych zezwoleń. Tutaj kary to 1,5 tys. i 5 tys. zł (w zależności od kategorii zezwolenia).

Bilans roku

W 2017 roku przeprowadziliśmy 932 kontrole. W tym czasie wydaliśmy 246 decyzji administracyjnych nakładających kary, na łączną kwotę 1,6 mln zł. Pomimo złożonej procedury administracyjnej, wpływy z kar na koniec 2017 roku wyniosły ponad 650 tys. zł. Te pieniądze przeznaczamy m.in. na remonty dróg zniszczonych przez przeciążone pojazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
30 + 21 =