Miliardowe inwestycje w Warszawie

Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy, podczas  briefingu, który odbył się na nowo wybudowanym bulwarze gen. George’a Smitha Pattona podsumował inwestycje zrealizowane w stolicy w ciągu ostatnich 11 lat. Mieszkańcy stolicy  mogą je zobaczyć i z nich korzystać każdego dnia.

Chcemy zadać kłam wypowiedziom niektórych polityków na temat inwestycji w Warszawie – rozpoczął Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy – Z budżetu miasta zrealizowaliśmy w ciągu ostatnich 11 lat inwestycje na ponad 30 miliardów złotych, z czego 16 miliardów pozyskanych zostało ze środków unijnych. Jest to skala, jaka nigdy do tej pory nie miała miejsca w historii.

Warszawiacy  do wielu nowo wybudowanych placówek kultury, takich jak Nowy Teatr,  Muzeum Historii Żydów Polskich czy Centrum Nauki Kopernik, na bulwary czy na Pragę mogą dotrzeć podróżując II linią metra. Jadąc  nowo powstałą trasą tramwajową mostem Marii Skłodowskiej-Curie, niskopodłogowymi autobusami mogą dotrzeć do jednego ze świeżo uruchomionych białołęckich żłobków. Siłownie plenerowe, nowe przychodnie, ale także setki rowerów Veturilo, na co dzień przyczyniają się do poprawy zdrowia i samopoczucia mieszkańców stolicy.

Warszawa stawia  także na przedsiębiorczość, dlatego oprócz Centrum Przedsiębiorczości Targowa, innowacyjni biznesmeni mogą usiąść ze swoim tabletem obok jednej ze stacji Wi-Fi zlokalizowanej na warszawskich bulwarach, by tam oddać się pracy. Za pośrednictwem budżetu obywatelskiego mieszkańcy stolicy mogą też wpływać na kształt swojej okolicy.

Na stronie: samizobaczcie.pl  można obejrzeć obraz zmian, które w ciągu ostatnich 11 lat dokonały się w Warszawie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
10 ⁄ 5 =