Morsy rozpoczynają sezon w Dzielnicy Wisła

Sezon morsowania Dzielnicy Wisła rozpocznie się już w niedzielę, 10 listopada. Fani kąpieli zimnowodnych będą spotykać się przez pięć kolejnych niedziel na praskiej plaży ZOO. Na uczestników czekać będzie m.in. sauna, gorące napoje i pamiątki. Chętni mogą dołączyć do wspólnego sprzątania brzegów rzeki.

Rusza trzecia edycja szkółki morsowej „Cztery Pory Wisły”. Przed wejściem do rzeki śmiałkowie o godz. 10.30 przejdą szkolenie z instruktorem, a o godz. 11.00 zaczną rozgrzewkę pod okiem trenerki fitness. Początkujący zanurzą się trzy razy po jednej minucie, a zaawansowani wejdą na całe dziesięć minut do rzeki.

Po kąpieli każdy z morsów będzie mógł ogrzać się ciepłym poczęstunkiem, jak również skorzystać z sauny fińskiej w godz. 11.30-13.30 (obowiązują zapisy dla chętnych). Coniedzielnym wyzwaniem jest przygotowanie przebrania – zgodnie z tematem przewodnim wydarzenia:

·         10 listopada  – Wars i Sawa,

·         17 listopada – wiślane zwierzęta,

·         24 listopada – zaślubiny z rzeką,

·         1 grudnia – wiślani super bohaterowie,

·         8 grudnia – wiślany styl wolny.

Nowością morsowego cyklu Dzielnicy Wisła będą niedzielne akcje sprzątania nadrzecznej przestrzeni. Zbiórka o godz. 9.00 na plaży ZOO (przy Beach Barze Aquatica). Uczestnicy wyposażeni w biodegradowalne worki podczas ekospacerów będą szukać pustych butelek i opakowań, które niestety nie trafiły do kosza.

Finałowemu spotkaniu towarzyszyć będzie ognisko integracyjne na plaży, koncert oraz wręczenie medali i pamiątek dla najwytrwalszych uczestników akcji „Cztery Pory Wisły”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
12 + 7 =