Murale na Imielinie i Stokłosach

Już wkrótce na czterech szybach wind znajdujących się przy stacjach metra Imielin i Stokłosy pojawią się wielkoformatowe grafiki. To realizacja projektu „Murale metra – pociąg do sztuki” w ramach budżetu partycypacyjnego na rok 2018.

Zarząd Transportu Miejskiego poszukuje wykonawcy tego przedsięwzięcia. Każda z grafik będzie mierzyć niemal 2,3 na 9,1 m. Będą one przedstawiać postacie związane z Ursynowem.

Bohaterami murali będą: Maria Grzegorzewska – wybitna polska pedagog (na Ursynowie znajduje się ulica jej imienia), rotmistrz Witold Pilecki (również ulica nazwana jego nazwiskiem zlokalizowana jest na Ursynowie), Julian Ursyn Niemcewicz – patron dzielnicy, Marian Rejewski, Jerzy Różycki i Henryk Zygalski – naukowcy, którzy złamali szyfr Enigmy (w Pyrach na terenie dzisiejszego Ursynowa znajdował się polski ośrodek dekryptażu, gdzie pracowali). Ich wizerunki powstaną w estetyce „low poly” – z wykorzystaniem grafiki wektorowej i wielokątów o jednolitej płaszczyźnie kolorystycznej. Ta nowoczesna stylistyka staje się coraz bardziej popularna w sztukach wizualnych i użytkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *