Na Świętokrzyskiej są już koperty dla dostawczaków

15-minutowe miejsca parkingowe dla samochodów dostawczych wyznaczono wzdłuż ulicy Świętokrzyskiej. To rozwiązanie problemu, na który zwracali uwagę okoliczni mieszkańcy, bo auta dostawcze wiele razy zastawiały chodnik i drogę rowerową.
Wspomniane zmiany ZDM zapowiadał już kilka tygodni temu. Świętokrzyska, jedna z centralnych ulic Warszawy została kilka lat temu przebudowana – zwężona, wyposażona w szerszy chodnik i długie, proste pasy rowerowe po obu stronach jezdni. Latem to chętnie odwiedzana przez warszawiaków trasa, na której rozstawiają się kawiarniane i restauracyjne ogródki.
W ubiegłym roku posadzono tam blisko 200 drzew i kilkadziesiąt tysięcy krzewów, bylin i kwiatów, naprawiając nieco jej „betonowy” wygląd, który przyjęła po poprzednich zmianach. Droga stała się jeszcze bardziej przyjazna dla pieszych i rowerzystów, przybyło miejsc do odpoczynku wśród drzew. Zieleń i mała architektura ma też inną funkcję – oddziela chodniki i drogi rowerowe od jezdni i zabezpiecza je przed nielegalnym parkowaniem.
Jak tłumaczy ZDM, koperty dla dostawców to uzupełnienie zeszłorocznych prac. Mieszkańcy wielokrotnie zwracali uwagę na problem samochodów dostawczych, które często poruszały się po chodnikach, aby podjechać jak najbliżej lokali lub zatrzymywały się „na chwilę” na prawym pasie lub pasie rowerowym. To powodowało zagrożenie dla pieszych, rowerzystów i kierowców.
Wzdłuż ul. Świętokrzyskiej, po północnej stronie, powstało 9 miejsc dla dostawców, na odcinku od ronda ONZ do ul. Czackiego, ze znakami D-18a z tabliczką „Tylko dla zaopatrzenia placówek handlu detalicznego do 15 min. w godz. 6-18”.

Zmiana ma na celu uporządkowanie ulicy, bo auta zaopatrzenia, które do tej pory parkowały nielegalnie, mają swoje miejsca, na których mogą zgodnie z przepisami rozładować towary.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
21 × 28 =