Napęd wodorowy w seryjnych modelach PEUGEOT

Stawiając coraz wyżej poprzeczkę i radykalnie obniżając lokalną emisję spalin swoich modeli, PEUGEOT jest jednym z pierwszych producentów, którzy już w 2021 roku będą oferować elektryczny kompaktowy furgon dostawczy zasilany wodorowym ogniwem paliwowym (hydrogen fuel cell).

Nowy PEUGEOT e-EXPERT Hydrogen, oferowany obok modeli spalinowych i elektrycznych z zasilaniem akumulatorowym, jest najnowszym symbolem strategii marki „Extended power of choice”, która zapewnia każdemu klientowi możliwość wyboru w szerokiej gamie zespołów napędowych takiego napędu, który najlepiej odpowiada jego potrzebom.  
Wersja elektryczna z wodorowym ogniwem paliwowym jest wyrazem dążenia marki do szybkiej rozbudowy oferty zelektryfikowanych wersji Peugeot EXPERTA, po wprowadzeniu na rynek w 2020 roku modelu e-EXPERT z zasilaniem akumulatorowym. Na początku 2021 roku model ten został uhonorowany tytułem International Van of The Year, stając się szóstym od 1992 roku samochodem PEUGEOT, który zdobył tę prestiżową nagrodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
26 ⁄ 13 =