Nawałnica nad Warszawą

Przewrócone drzewa, połamane konary i gałęzie spadające na zaparkowane auta, blokujące ulice i chodniki, zerwane elementy fasad, uszkodzone trakcje tramwajowe. Na nr alarmowy straży miejskiej cały czas wpływają zgłoszenia dotyczące zniszczeń spowodowanych nawałnicą, która przeszła nad Warszawą we wczesnych godzinach popołudniowych.

Do godz. 15:30 strażnicy miejscy przyjęli już 187 zgłoszeń  (najwięcej z rejonu Ochoty, Woli i Śródmieścia) dotyczących zniszczeń spowodowanymi burzą i silnym wiatrem. Najwięcej dotyczy połamanych gałęzi i konarów, które spadły na zaparkowane samochody, zalegają na parkingach, blokują jezdnie i ciągi piesze. Straż miejska jest w stałym kontakcie ze służbami miejskimi. Ze względu na rozmiar szkód w wielu przypadkach niezbędna była interwencja straży pożarnej dysponującej specjalistycznym sprzętem.

Strażnicy zabezpieczają miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych, wzywają odpowiednie służby, a tam, gdzie to możliwe – we własnym zakresie usuwają przeszkody – mówi Sławomir Kupiec, Kierownik Referatu Służby Dyżurnej w Wydziale Centralne Stanowisko Kierowania. ​

Strażnicy miejscy interweniowali m.in.:

– przy Moście Średnicowym powalone drzewo zablokowało trzy pasy ruchu.

– na ul. Garibaldiego, gdzie konar spadł na zaparkowany w pobliżu samochód.

– straż otrzymała zgłoszenie z Al. 3 Maja dotyczące uszkodzenia pięciu pojazdów przez konary drzew.

– przy ul. Przy Agorze, gdzie konar spadł na wiatę przystankową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *