Nowa stacja Veturilo na Bulwarach Wiślanych

Od dziś warszawiacy i turyści mogą korzystać z nowej stacji Veturilo, Bulwar – most Śląsko-Dąbrowski. To trzecia już miejska stacja, która powstała dzięki współpracy Nextbike z bankiem Citi Handlowy.

Nowa stacja znajduje się na Bulwarach Wiślanych przy moście Śląsko-Dąbrowskim po jego południowej stronie. Remont tego odcinka – od ul. Karowej do trasy W-Z – zakończył się kilka dni temu. Stacja Bulwar – most Śląsko-Dąbrowski to stacja finansowana przez Miasto, która powstała dzięki uwolnieniu z miejskiej puli pięciu stacji sponsorowanych teraz przez bank Citi Handlowy.

Prywatni sponsorzy coraz chętniej angażują się w finansowanie systemów rowerów miejskich” – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Veturilo. – „Zazwyczaj stacje sponsorskie powstają przed biurowcami, centrami handlowymi, czy osiedlami mieszkaniowymi. Citi Handlowy przyjął inną strategię. Zasponsorował już istniejące stacje w Śródmieściu, dając tym samym Miastu możliwość uruchomienia dodatkowych stacji w innym, wybranym miejscu.

W ramach współpracy z operatorem Veturilo Bank Citi Handlowy sponsoruje 5 stacji w centrum Warszawy (al. Jana Pawła II – al. Solidarności, Rondo ONZ, Metro Świętokrzyska, Metro Nowy Świat – Uniwersytet, Al. Jerozolimskie – Emilii Plater). Do tej pory dzięki tej współpracy system Veturilo został rozbudowany o trzy stacje, Klaudyny – Rudzka, Jastrzębowskiego – SGGW (drugi terminal i kolejne słupki) oraz uruchomioną dziś stację Bulwar – most Śląsko-Dąbrowski.

Warszawski Rower Publiczny Veturilo działa w Warszawie już od ponad pięciu lat. Jest największym i najpopularniejszym systemem rowerowym w Polsce. Od początku jego operatorem jest Nextbike Polska. Do tej pory skorzystano z niego ponad 11 milionów razy, tylko w tym roku rowery zostały wypożyczone 3,5 miliona razy! Dzienny rekord wypożyczeń padł 20 maja tego roku, kiedy jednego dnia rowery wypożyczono 42 228 razy. W systemie Veturilo zarejestrowanych jest już ponad 550 tysięcy użytkowników. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
21 × 11 =