Nowa stacja Veturilo na Bulwarach Wiślanych

Od dziś warszawiacy i turyści mogą korzystać z nowej stacji Veturilo, Bulwar – most Śląsko-Dąbrowski. To trzecia już miejska stacja, która powstała dzięki współpracy Nextbike z bankiem Citi Handlowy.

Nowa stacja znajduje się na Bulwarach Wiślanych przy moście Śląsko-Dąbrowskim po jego południowej stronie. Remont tego odcinka – od ul. Karowej do trasy W-Z – zakończył się kilka dni temu. Stacja Bulwar – most Śląsko-Dąbrowski to stacja finansowana przez Miasto, która powstała dzięki uwolnieniu z miejskiej puli pięciu stacji sponsorowanych teraz przez bank Citi Handlowy.

Prywatni sponsorzy coraz chętniej angażują się w finansowanie systemów rowerów miejskich” – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Veturilo. – „Zazwyczaj stacje sponsorskie powstają przed biurowcami, centrami handlowymi, czy osiedlami mieszkaniowymi. Citi Handlowy przyjął inną strategię. Zasponsorował już istniejące stacje w Śródmieściu, dając tym samym Miastu możliwość uruchomienia dodatkowych stacji w innym, wybranym miejscu.

W ramach współpracy z operatorem Veturilo Bank Citi Handlowy sponsoruje 5 stacji w centrum Warszawy (al. Jana Pawła II – al. Solidarności, Rondo ONZ, Metro Świętokrzyska, Metro Nowy Świat – Uniwersytet, Al. Jerozolimskie – Emilii Plater). Do tej pory dzięki tej współpracy system Veturilo został rozbudowany o trzy stacje, Klaudyny – Rudzka, Jastrzębowskiego – SGGW (drugi terminal i kolejne słupki) oraz uruchomioną dziś stację Bulwar – most Śląsko-Dąbrowski.

Warszawski Rower Publiczny Veturilo działa w Warszawie już od ponad pięciu lat. Jest największym i najpopularniejszym systemem rowerowym w Polsce. Od początku jego operatorem jest Nextbike Polska. Do tej pory skorzystano z niego ponad 11 milionów razy, tylko w tym roku rowery zostały wypożyczone 3,5 miliona razy! Dzienny rekord wypożyczeń padł 20 maja tego roku, kiedy jednego dnia rowery wypożyczono 42 228 razy. W systemie Veturilo zarejestrowanych jest już ponad 550 tysięcy użytkowników. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *