NOWE PRZEJŚCIE NA ŁAZIENKOWSKIEJ. SKRÓCIŁO DOJŚCIE NA STADION

Zebra powstała naprzeciwko stadionu Legii, dzięki czemu skróciło się dojście na piłkarski obiekt od strony hali Torwar.

Ul. Łazienkowska nie zalicza się do ważniejszych ciągów komunikacyjnych w mieście. Jednak porusza się nią wielu kierowców i pieszych, bo w pobliżu znajdują się różne instytucje, a przede wszystkim – obiekty sportowe. To m.in. piłkarski stadion Legii i hala Torwar.

Aby dojść z jednego miejsca na drugie, trzeba przejść przez ulicę. Do tej pory piesi mogli korzystać z dwóch zebr – jednej pod wiaduktem Trasy Łazienkowskiej przy rondzie Sedlaczka i drugiej przy wjeździe na parking pod halę. Obie dzieli ponad 450 m. Dlatego brak przejścia pod stadionem był niewygodny, a przede wszystkim mógł prowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

ZDM Warszawa poprawił bezpieczeństwo pieszych poprzez wytyczenie nowej zebry. Wybudowano ją naprzeciwko stadionu Legii. Dzięki temu niezmotoryzowani nie muszą już nadkładać drogi, aby spod obiektu aktualnego piłkarskiego mistrza Polski po pasach dostać się pod halę i na usytuowany obok niej plac postojowy. Przejście wyposażono w azyl, aby dodatkowo wzmocnić komfort przechodniów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
20 × 22 =