Nowe Renault Zoe 2020 – oto druga generacja elektrycznego modelu. Mamy zdjęcie!

Czy nowe Renault Zoe zadebiutuje jeszcze w tym roku? Druga generacja elektrycznego samochodu spod znaku diamentu, została sfotografowana w centrum technologicznym marki w Guyancourt we Francji.

Marka Renault na razie nie zapowiedziała daty premiery nowego Renault Zoe, ale pojawiające się coraz częściej zdjęcia pojazdu, skłaniają do wysunięcia wniosku, że debiutu doczekamy się jeszcze w tym roku. Najnowsza fotografia Zoe II generacji pochodzi z centrum technologicznego Renault w Guyancourt we Francji. Część nadwozia pojazdu wciąż jest skryte pod osłoną kamuflażu, ale wygląda na to, że ten potulny miejski model, zyska odrobinę charakteru dzięki wyraźnie zarysowanej dolnej kratce grilla oraz nowym światłom przeciwmgielnym. 

Większa przemiana czeka nas we wnętrzu pojazdu, podobnie jak w przypadku Renault Clio V generacji. Samochód otrzyma nowy ekran, wykończenie wnętrza oraz nowoczesne systemy wspomagające bezpieczeństwo.

Pierwsza generacja Renault Zoe została wprowadzona na rynek w 2012 roku. Napęd modelu pochodzi od elektrycznej jednostki generującej w najmocniejszej wersji 110 KM mocy. Silnik czerpie energię z akumulatora Z.E. 40. Według producenta, pojazd potrafi pokonać do 300 km w realnych warunkach użytkowania, ale mamy nadzieję, że nowa generacja będzie w stanie przejechać większy dystans na jednym ładowaniu i otrzyma szybszą niż dotychczas ładowarkę.

Renault Zoe najprawdopodobniej jeszcze w tym roku doczeka się kolejnej generacji, aby sprostać konkurencji ze strony Nissana Leaf, który został odnowiony zeszłym roku. Spodziewamy się, że Renault Zoe odbędzie swój debiut jesienią podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie i trafi na rynek w 2020 roku.

źródło: Car&Driver/Renault/mat. własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
14 − 12 =