Nowe wyświetlacze pojawią się na 14 peronach tramwajowych

Już wkrótce nowe wyświetlacze zostaną zainstalowane na 14 peronach tramwajowych. Tramwaje Warszawskie podpisały umowę na dostarczenie i montaż tablic informacji pasażerskiej.

Na ul. Puławskiej, na 5 przystankach zamontowane zostanie 10 tablic z dynamiczną informacją o odjazdach tramwajów. Również na ul. Marynarskiej jednym rzutem oka pasażerowie będą mogli sprawdzić, za ile minut odjedzie kolejny tramwaj. Na tej ulicy, na 2 przystankach umieszczone zostaną 4 tablice.

Wartość kontraktu, który wykonawca zrealizuje w ciągu 12 tygodni, wynosi ponad 895 tysięcy złotych. Cały zakup obejmuje łącznie 20 tablic.

W całej Warszawie jest już 176 tablic świetlnych z informacją pasażerską. Na 2019 r. Tramwaje Warszawskie zaplanowały montaż łącznie kilkudziesięciu, także na trasach które zostaną zmodernizowane. Pojawią się one m.in. na ul. Grochowskiej, na wszystkich przystankach między ul. Zieleniecką a Rondem Wiatraczna. 

Tramwaje Warszawskie zbudowały system dynamicznej informacji pasażerskiej oparty o dokładne pozycje wagonów z systemu GPS. Pokazuje on pozycję wszystkich tramwajów na ulicach Warszawy i wylicza za ile minut na przystanek przyjedzie kolejny pojazd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
12 ⁄ 6 =