NOWY PEUGEOT e-EXPERT – NEXT GEN e-VAN

Na fali sukcesu handlowego, z ponad 195 000 pojazdami wyprodukowanymi od momentu wprowadzenia na rynek w 2016 roku, PEUGEOT Expert oferuje teraz w segmencie kompaktowych furgonetek nową gamę aut z silnikiem w 100% elektrycznym.

Nowy PEUGEOT e-Expert jest już dostępny na polskim rynku i oferuje:
– dwa poziomy zasięgu – do 330 km w cyklu WLTP,
– trzy długości nadwozia,
– możliwość holowania przyczepy o masie do 1000 kg i ładowność do 1275 kg,
– przestrzeń ładunkową identyczną jak w wersjach z silnikiem spalinowym.

„PEUGEOT e-Expert jest doskonałym przykładem strategii marki „Power Of Choice” zakładającej wybór rodzaju napędu – spalinowego lub elektrycznego – bez kompromisu jeśli chodzi o funkcjonalność i styl. Model ten zachowuje wszystkie cechy wersji z klasycznym napędem, a więc komfort podróżowania, zaawansowaną technologię, wyrazisty styl, różnego rodzaju udogodnienia pomagające w codziennej pracy oraz dużą przestrzeń ładunkową, oferując dodatkowo zerową emisję. To nowa jakość w segmencie furgonetek potwierdzona prestiżowym tytułem International Van of The Year 2021 (Międzynarodowy Samochód Dostawczy Roku 2021), który został przyznany PEUGEOT e-Expertowi. Cieszę się, że oferta marki PEUGEOT, w bardzo konkurencyjnym na rynku polskim segmencie samochodów dostawczych, wzbogaciła się o ten wyjątkowy model”.
Paweł GAWRYLUK, dyrektor marki PEUGEOT w Polsce

Pełna e-wolucja rynku:


Segment kompaktowych samochodów dostawczych w Europie to ponad 750 000 pojazdów rocznie, w którym PEUGEOT Expert, od momentu wprowadzenia na rynek w 2016 roku, konsekwentnie zwiększa swoje udziały rynkowe.

Niedawno zmodernizowany do standardów Euro 6D, z gamą dostosowaną do specyficznych zastosowań profesjonalnych, PEUGEOT Expert jest obecnie dostępny również w wersji w 100% elektrycznej pod nazwą PEUGEOT e-Expert.

Biorąc pod uwagę fakt, że prawie 80% kierowców pojazdów użytkowych przejeżdża średnio mniej niż 200 km dziennie, elektryczna wersja PEUGEOT Experta jest oczywistym wyborem, zwłaszcza w kontekście coraz większego zwracania uwagi firm na aspekt ekologiczny ich działalności. Nowa wersja zachowała zalety PEUGEOT Experta, w tym wersję Compact, która jest wyjątkowa w tym segmencie i nadaje się szczególnie na wąskie ulice i do zatłoczonych centrów miast.

PEUGEOT e-Expert jest w stanie zaspokoić zróżnicowane potrzeby wszystkich typów odbiorców:
– rzemieślników (hydraulików, elektryków, kwiaciarzy, itp.) – jako prawdziwy partner na co dzień,
– firm dbających o wizerunek marki odpowiedzialnej ekologicznie (dostawy),
– administracji (szpitali, gmin, itp.) poszukujących pojazdu o zerowej emisji do transportu towarów pomiędzy oddziałami.

Dla bardziej nietypowych zastosowań możliwa jest zabudowa przez specjalistyczne firmy adaptacyjne, w szczególności w oparciu o wersję Platforma (np.: komora chłodnicza, podnośnik koszowy, itp.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
28 ⁄ 14 =