Nowy regulamin parkingów P+R: Karta Eko dla użytkowników aut elektrycznych

Od 1 lutego wchodzi w życie nowy regulamin parkingów Parkuj i Jedź. Wprowadza on Karty Eko dla użytkowników pojazdów elektrycznych oraz możliwość ich bezpłatnego doładowania. Nowe przepisy znoszą także opłaty za postój rowerów, motorowerów i motocykli na parkingach P+R.

Karta Eko to udogodnienie dla użytkowników przyjaznych środowisku pojazdów o napędzie elektrycznym. Od 1 lutego jej posiadacze będą mogli bezpłatnie pozostawiać swoje auta na parkingach Parkuj i Jedź poza godzinami otwarcia tych obiektów oraz za darmo korzystać ze stacji ładowania. Karty Eko będą wydawane na dany samochód elektryczny, wyłącznie dla jednego parkingu P+R. Okres ich ważności to rok.

Wniosek o wydanie Karty Eko będzie można składać w siedzibie Działu Zarządzania Węzłami Komunikacyjnymi Zarządu Transportu Miejskiego, przy ul. J. Kasprowicza 145. Użytkownik auta elektrycznego powinien okazać dowód rejestracyjny oraz dokument potwierdzającego jego dane (imię i nazwisko). Karty wydawane będą niezwłocznie po złożeniu prawidłowo wypełnionego wniosku.

W pierwszym okresie obowiązywania nowego regulaminu planowane jest wydawanie Kart Eko ważnych tylko na parkingach P+R Młociny I oraz Młociny III. To obiekty, na których pilotażowo zamontowano już lub wkrótce pojawią się stacje umożliwiające ładowanie pojazdów elektrycznych.

Nowy regulamin likwiduje także opłaty za postój jednośladów na parkingach P+R. Będzie można je tam zostawiać również poza godzinami ich otwarcia (od godz. 2.31 do 4.29).

Wchodzące w życie 1 lutego regulacje to też zapisy dotyczące naliczania opłat za postój dopiero po upływie 20 minut od momentu wjazdu pojazdu na parking. Dzięki temu kierowcy nie będą płacić za czas, w którym poszukują wolnego miejsca postojowego. Możliwe zatem stanie się wykorzystywanie parkingów Parkuj i Jedź także jako stref postojowych K+R (Kiss and Ride).

Nowy regulamin parkingów Parkuj i Jedź został przyjęty przez Radę m.st. Warszawy w połowie grudnia 2017 r.

Poniżej pobrać można wniosek o wydanie Karty Eko oraz wniosek o wydanie duplikatu Karty Eko.

informacja prasowa ZTM
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *