Od 2017 r. rowery Veturilo również w wersji elektrycznej

Władza Warszawy przygotowują się do przeprowadzenia przetargu na na operatora systemu wypożyczalni rowerowych Veturilo w latach 2017-2020. Jedną z nowości będzie utworzenie 10 stacji z 100 rowerami elektrycznymi. Ponadto wzrośnie liczba wypożyczalni rowerowych, a proces wypożyczenia będzie szybszy i łatwiejszy.

– W tym roku kończy się umowa z obecnym operatorem Veturilo dlatego podjęliśmy już decyzję o przyszłości naszego systemu. Chcemy go rozbudować do minimum 300 stacji i ponad 4 tys. rowerów, co z pewnością ucieszy wszystkich sympatyków i użytkowników rowerów w stolicy – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

17 marca br. na sesji Rady m.st. Warszawy, samorządowcy zdecydują o przyznaniu środków finansowych na ten cel a już pod koniec miesiąca zostanie ogłoszony przetarg, który wyłoni operatora systemu na kolejne cztery lata.

Według przyjętych założeń rowery w latach 2017-2020 będzie można wypożyczać od marca do końca listopada. Do dyspozycji użytkowników będzie 300 stacji z 4300 rowerami. W tym aż 10 stacji ze 100 rowerami elektrycznymi (Powiśle, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście) i 6 stacji z rowerkami dziecięcymi (w okolicach parków, po 3 stacje na prawym i lewym brzegu Wisły). Zwiększy się także liczba dostępnych tandemów (do ok. 40). Terminale zostaną wyposażone w kolorowe wyświetlacze a na stacjach pojawią się pompki do rowerów.

Co ważne jednoślady będzie można łatwo i szybko wypożyczać za pomocą aplikacji, bez konieczności podchodzenia do terminala.

Do pobrania: Rozwój Veturilo – założenia do nowego przetargu (PDF)

Źródło: Urząd m.st. Warszawy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
23 − 7 =