Otwarcie przeprawy nad Kanałem Żerańskim. Wciąż trwa głosowanie na nazwę kładki

Stolica wzbogaci się o nową przeprawę. Do użytku warszawiaków zostanie oddana kładka pieszo-rowerowa nad Kanałem Żerańskim. Otwarcie przeprawy 25 października.

Nowa kładka pieszo-rowerowa umożliwi połączenie istniejących odcinków nadwiślańskich ścieżek rowerowych. Dzięki temu możliwe przejście i przejechanie rowerem od mostu Łazienkowskiego aż do północnych granic miasta. Przeprawa powstała wzdłuż Wisły nad kanałami do śluzy „Żerań”,  Kanału Żerańskiego i basenu portowego zwanego Zimowiskiem. Kładka została zaadaptowana z rusztowania dla taśmociągu, który pierwotnie służył transportowi popiołów na teren byłego składowiska odpadów paleniskowych Elektrociepłowni Żerań.

Oprócz adaptacji do potrzeb ruchu pieszych i rowerzystów, na obu jej końcach dobudowano platformy widokowe, z których można obserwować panoramę lewobrzeżnej Warszawy.

Ponad trzystumetrowa konstrukcja we wtorek, 25 października, zostanie udostępniona warszawiakom. Uroczyste przekazanie kładki mieszkańcom odbędzie się o godz. 18.00 na placyku przy przeprawie od strony Elektrociepłowni Żerań. Dojście na wydarzenie od strony ul. Zarzecze, nową kładką na drugą stronę Kanału Żerańskiego.

Wciąż trwa głosowanie na nazwę kładki

Również do wtorku, 25 października, do godz. 12.00 trwa internetowe głosowanie na nazwę nowej przeprawy. Wybierać można spośród sześciu propozycji:

  1. W zaroślach
  2. Prawobrzeżna
  3. Żerańska
  4. Pajęcza
  5. Z nurtem
  6. Łęgowa

Propozycje nazw pochodzą m.in. z tzw. warszawskiego banku nazw i zostały skonsultowane z Anną Nehrebecką-Byczewską, przewodniczącą Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego Rady m.st. Warszawy.

Wybrana większością oddanych głosów propozycja nazwy zostanie przedstawiona do akceptacji Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego, Zespołowi Nazewnictwa Miejskiego. Oficjalne zatwierdzenie nazwy nastąpi w drodze uchwały Rady m.st. Warszawy.

 Głosy można oddawać za pośrednictwem strony www.um.warszawa.pl/kladka

 

Źródło: Urząd m.st. Warszawy

fot: Anna bloch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *