Pierwsza ambasada w Warszawie z samochodem elektrycznym

Ambasada Niemiec prezentuje swoje w pełni elektrycznie zasilane BMW i3 – „Jeździmy eko”

Ambasador Rolf Nikel zaprezentował dziś w Warszawie nowy samochód służbowy przedstawicielstwa Niemiec w Polsce. Jest nim napędzane wyłącznie elektrycznie i wytworzone w procesie zrównoważonej produkcji BMW i3. Po pierwszej jeździe próbnej ambasador Rolf Nikel powiedział: „Fantastyczne uczucie i czysta przyjemność jazdy! Podejmując decyzję o zakupie nowego pojazdu, kluczowy był dla nas dobry bilans ekologiczny – zarówno w zakresie produkcji, jak i eksploatacji. Zasięg rzędu ok. 200km jest zupełnie wystarczający na potrzeby przejazdów służbowych w obrębie Warszawy”.

Ambasada Niemiec w Warszawie angażuje się na rzecz ochrony środowiska – „Dbamy o dobry klimat” – i pozyskuje prąd w 100% z odnawialnych źródeł energii. Ten mały i szybki niebieski samochód nie emituje zatem CO2.

Najważniejszym kryterium wyboru była zrównoważona mobilność. Nowy samochód służbowy chroni zasoby i stanowi przyjazną dla środowiska i ekonomiczną alternatywę w mieście.

„Zrównoważona produkcja także jest dla nas ważna” – powiedział ambasador Rolf Nikel. Samochód w 95% podlega recyklingowi. Do produkcji pojazdu i jego części użyto jedynie energii wiatrowej i wodnej. To również odgrywa ważną rolę przy zakupie samochodów elektrycznych przez Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Już 20 przedstawicielstw Niemiec na całym świecie dysponuje samochodem elektrycznym. Jednym z nich jest nasz konsulat generalny w Krakowie.

Leszek Drogosz, Dyrektor Biura Infrastruktury w Urzędzie m.st. Warszawy, powiedział, że „ten nabytek jest pozytywnym sygnałem dla Warszawy. Pojazdy elektryczne, takie jak 20 miejskich autobusów elektrycznych kursujących w Warszawie czy też BMW i3 ambasady Niemiec, stanowią zarazem ważne impulsy dla rozwoju niezbędnej infrastruktury. Do 2020 roku planujemy powiększyć flotę autobusów elektrycznych do ponad 100 pojazdów, budując równolegle sieć stacji ładujących – także dla pojazdów indywidualnych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *