Plac Defilad z dobrą energią, sadzonkami i nowym neonem!

W niedzielę, 19 czerwca,  pomiędzy 10.30  a 14.00 w ramach aktywności Placu Defilad wspólne sadzenie ogrodu i ukwiecanie neonu z napisem  „Warszawa”. Neon kiedyś zdobił dworzec Warszawa Wileńska, a dziś odrestaurowany stanął przed wejściem do Teatru Studio.

Organizatorzy postanowili ozdobić neon, otoczyć zielenią, kwiatami i sadzonkami w tzw. bigbagach. Oferują sadzonki, narzędzia i rękawiczki, potrzebują tylko rąk do pracy. Inicjatywa jest formą przypomnienia o trwającym już od 33 lata konkursie pt. „Warszawa w kwiatach i zieleni”, który organizowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa i Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.  Zgłoszenia najpiękniej ukwieconych miejsc w Warszawie można przesyłać w kategoriach: Człowiek, Sąsiedzi i Firma do 17 lipca.

neon.1

Pozostałe atrakcje w niedzielę 19 czerwca na Placu:

  • godz. 10.30 – w BarzeStudio magazyn Kukbuk przygotowuje pierwsze w tym roku „Śniadanie z Kukbukiem”.
  • godz.  10.30 – Obok na Płycie Głównej odbędzie się kolejny Wielki Antykwariat, gdzie będziecie można kupić winyle i książki z większości warszawskich antykwariatów w okazyjnych cenach.
  • Wieczorem będzie można obejrzeć w Teatrze Studio aż trzy spektakle w ramach Sceny Tańca Studio. (godz. 18.00 – Poruszenia. Instalacja Fotograficzna, Scena Tańca Studio, godz. 19.00 – Live On Stage, Scena Tańca Studio, godz. 20.00 – Sto Toastów, Scena Tańca Studio
  • godz. 12:00-18:00 W RElove Spot H&M planowane są warsztaty REwear. Tym razem będzie można pod okiem ekspertów dać drugie życie ubraniom i tekstyliom domowym: stworzyć torby, teczki z niezwykle wytrzymałego materiału, z jakiego powstają banery reklamowe, a także zapoznać się z techniką sitodruku, pozwalającej nanieść dowolne wzory na koszulki, sukienki, obrusy i inne materiały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *