Przejście na Czerniakowskiej

Już za kilka tygodni piesi skorzystają z nowego, naziemnego przejścia przez ulicę Czerniakowską. Właśnie rozpoczęto prace przy skrzyżowaniu z ulicą Chełmską. Przejście będzie alternatywą dla istniejącej w pobliżu kładki.

Nowa „zebra” wyposażona w sygnalizację świetlną powstanie po południowej stronie wlotu ul. Chełmskiej. Przy okazji wyznaczyono przejazdy rowerowe, a dzięki korekcie łuków skrzyżowania, uspokojony zostanie ruch. Przełoży się to na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Skrzyżowanie zostanie dodatkowo zabezpieczone przed nielegalnym parkowaniem za pomocą słupków U-12c.

Na początek układane są kable instalacji sygnalizacyjnej. Kolejne etapy to m.in. roboty drogowe i montaż urządzeń sygnalizacji.

Nowe światła będą działać w pełnej akomodacji, przewidziany jest montaż detekcji pojazdów (m.in. pętle indukcyjne), pieszych (także sygnalizacja akustyczna) i rowerzystów (kamery lub detektory radarowe). Skrzyżowanie będzie nadal funkcjonować w ramach Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem.

W związku z działaniem skrzyżowania w pełnej koordynacji, nie spodziewamy się zauważalnych zmian w przepustowości ruchu kołowego. Ruch na wlocie ul. Czerniakowskiej w kierunku południowym będzie dozowany przez skrzyżowanie z ul. Gagarina. Również w przeciwnym kierunku przepustowość ulicy ogranicza skrzyżowanie z ul. Gagarina. Wprowadzane zmiany mogą pozwolić na rozładowanie zatoru, jaki tworzy się przed tym skrzyżowaniem w godzinach szczytu.

Prace prowadzi firma AWE. Wykonawca ma 60 dni na zakończenie robót.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *