Renault Zoe – elektryczny samochód w ramach carsharingu dostępny dla warszawiaków

Od 10 września br. w ramach Roadshow ZOE, Renault ― lider na europejskim rynku samochodów elektrycznych ― wprowadza Renault ZOE do usługi Traficara w Warszawie.

Do 25 września br. klienci Traficara w Warszawie będą mieli możliwość wynajmu w 100% elektrycznego samochodu Renault ZOE. Niezwykła dynamika jazdy i cisza, gdyż silnik elektryczny nie emituje dźwięku – to cechy, które szczególnie cenią sobie użytkownicy ZOE. Dodatkowo możliwość korzystania z buspasów oraz bezpłatnego zaparkowania auta w centrum Warszawy powinny zachęcić wiele osób do przetestowania tego w 100% elektrycznego samochodu.

Od sierpnia 2018 r. do lutego 2019 r. flota 9 samochodów Renault ZOE jest udostępniana w systemie wynajmu Traficar w kolejnych miastach w Polsce. Roadshow ZOE rozpoczął się w Krakowie, następnie do lutego 2019 r. będzie kontynuowany w  Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu i na Śląsku.

Roadshow ZOE wystartował w sierpniu 2018 r. w Krakowie. Do lutego 2019 r. odwiedzi kolejno Warszawę, później Trójmiasto, Poznań, Wrocław, Śląsk. Harmonogram akcji jest dostępny pod linkiem https://www.renault.pl/samochody/samochody-nowe/zoe/traficar.html

W ciągu 19 dni trwania akcji Roadshow ZOE w Krakowie elektryczne ZOE zostało wynajęte 1.511 razy. Dla większości użytkowników była to pierwsza okazja do przetestowania samochodu elektrycznego.

Renault ZOE, najlepiej sprzedający się samochód elektryczny w Europie w ostatnich latach, stanowi alternatywę dla modeli spalinowych, zwłaszcza gdy uwzględnimy długość codziennych tras pokonywanych przez kierowców. W 100% elektryczne auto z zasięgiem realnym do 300 km doskonale sprawdza się w systemie miejskiego carsharingu. Roadshow ZOE jest także okazją dla klientów Traficara do przetestowania auta elektrycznego w codziennych przejazdach.

W ramach Roadshow ZOE, ZOE trafia do usługi Traficar na dotychczasowych zasadach wynajmu. W każdym z miast usługa działa w otwartym modelu parkowania (free-floating), co oznacza, że samochód można wypożyczyć i pozostawić w dowolnym miejscu w ramach strefy, która jest widoczna na mapie w aplikacji.

Opłaty za parkowanie w miejskiej strefie są już wliczone w cenę usługi. Dodatkową przestrzeń parkingową stanowią stacje paliwowe partnera Traficara – PKN ORLEN.

Zasięg do 300 km umożliwia komfortowe i bezstresowe korzystanie z auta. Aby wypożyczyć auto, wystarczy pobrać specjalną aplikację i zarejestrować się w systemie Traficar. Ceny za korzystanie z usługi są takie same jak we wszystkich pozostałych miastach, gdzie jest ona dostępna. Każdy przejechany kilometr kosztuje 0,80 zł, minuta jazdy – 0,50 zł, a minuta postoju – 0,10 zł. Jazda Renault ZOE, wyposażonego w elektryczny, dynamiczny silnik nieemitujący dźwięku, jest nie tylko komfortowa, ale też prosta, gdyż nie wymaga zmiany biegów.

System multimedialny R-LINK Evolution z nawigacją ułatwia dojazd do celu. Samochód jest wyposażony w układ ładowania Cameleon™, opatentowany przez Renault inteligentny, adaptacyjny układ, pozwalający na ładowanie akumulatora trakcyjnego ZOE z terminali o różnej mocy.

– Renault jest liderem na europejskim rynku samochodów elektrycznych już czwarty rok z rzędu.
– Obecnie w Europie co piąty sprzedawany samochód elektryczny to model marki Renault.
– Już ponad 170 tys. klientów to właściciele samochodów elektrycznych Renault.
– Renault ZOE jest jednym z najlepiej sprzedających się samochodów elektrycznych w Europie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
29 × 28 =