Renault ZOE R110 zadebiutuje w Genewie

Renault zamierza zaprezentować mocniejszą wersję modelu Zoe podczas tegorocznego salonu samochodowego odbywającego się w Genewie. ZOE R110 będzie dysponował mocą 110 KM.

Targi motoryzacyjne w Genewie odbędą się w dniach od 8 do 18 marca tego roku, czyli już za niecały miesiąc. Wśród interesujących nas marek będzie można zobaczyć Citroena, Peugeota, Dacię, Renault oraz Alpine. Według brytyjskiego magazynu Autocar jedną z nowości wystawianych podczas tej imprezy, będzie kolejna wersja najpopularniejszego w Europie modelu elektrycznego. ZOE R110 zostanie wyposażony w mocniejszą jednostkę napędową generującą 110 KM. Aktualnie w salonach Renault można zamówić Zoe o maksymalnej mocy 92 KM, tak więc model został tylko troszkę wzmocniony. Zgodnie z pierwszymi informacjami na temat pojazdu, wygląd pozostanie bez zmian.

Samochód najprawdopodobniej zostanie wyposażony również w ten sam akumulator ZE 40, który umożliwia pokonanie dystansu 400 km w cyklu NEDC lub ok. 300 kilometrów w realnych warunkach użytkowania.

Mocniejszy elektryczny model nie jest wcale złym pomysłem aczkolwiek w porównaniu z rokiem ubiegłym 110 KM może wyglądać blado. Podczas zeszłorocznych targów w Genewie, marka Renault pokazała, jak może wyglądać naprawdę ekstremalne Zoe i wystawiła wersję e-Sport. Koncepcyjny samochód wyposażony w dwie elektryczne jednostki napędowe generujące łącznie 460 KM oraz 640 Nm momentu obrotowego, potrafił rozpędzić się od 0 do 100 km/h w czasie 3,2 sekundy. Maksymalna prędkość wynosiła 210 km/h.

źródło: materiały prasowe Renault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
18 × 27 =