Renault Zoe – samochód, który można kupić z automatu

Z automatów można kupić wiele rzeczy. Mamy maszyny do kawy, herbaty, słodyczy i nie tylko. A co powiecie na automat do samochodów? W Wielkiej Brytanii ruszyła nietypowa sprzedaż Renault Zoe.

W Londynie stanął automat do sprzedaży samochodów, w którym łatwo, szybko i bez targowania się można kupić Renault Zoe. Jest to rodzaj eksperymentu, który przeprowadził Auto Trader, internetowa wyszukiwarka samochodów nowych i używanych. Skąd taki pomysł?

Automat jest wynikiem badań największych obaw związanych z zakupem samochodu, w której przepytano 2000 brytyjskich kierowców. Ankieta wykazała, że ponad 9 na 10 Brytyjczyków (92%) źle radzi sobie z zakupem samochodu, a 89% przyznaje, że negocjacja ceny jest zawstydzająca i niewygodna.

Targowanie się znalazło się na szczycie listy obaw zakupowych (41%), na drugim miejscu znajdziemy ukryte koszty (39%), a na trzecim niepokój o podjęcie niewłaściwej decyzji (28%). Długie oczekiwanie na dostawę pojazdu martwi 25% ankietowanych.

Aby kupić pojazd bez tych wszystkich wątpliwości i obaw, na Spitalfields Market w Londynie stanął automat do sprzedaży samochodów opracowany przez Auto Trader. W maszynie znajduje się Renault Zoe w cenie 16.000 funtów. Klienci mogą kupić pojazd bez konieczności negocjacji ceny. Zespół sześciu inżynierów spędził trzy miesiące na projektowaniu i budowie automatu. Stworzyli niestandardowy punkt sprzedaży z funkcją udostępnienia kluczy, a także zintegrowanym mechanizmem płatności i otwierania drzwi.

Renault Zoe według danych Auto Trader jest jednym z najczęściej wyszukiwanych samochodów elektrycznych w Wielkiej Brytanii. W ciągu ostatniego miesiąca w Auto Trader przeprowadzono prawie pół miliona wyszukań pojazdów elektrycznych (463.277).

źródło: Auto Trader/francuskie.pl/Renault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
12 − 5 =