Rondo na skrzyżowaniu ulic Płaskowickiej i Stryjeńskich

W sobotę,  23 maja ok. godz. 20.00 wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie planuje uruchomić rondo na skrzyżowaniu ulic Płaskowickiej i Stryjeńskich. 

Wykonawca obwodnicy zamknie tymczasową jezdnię w ciągu ul. Stryjeńskich, którą kierowcy omijali plac budowy, i uruchomi rondo na skrzyżowaniu ulic Płaskowickiej i Stryjeńskich. Prace w rejonie skrzyżowania będą jeszcze kontynuowane, ale kierowcy będą mogli już korzystać ze wszystkich relacji do skrętu. Zwężone o jednego pasa ruchu będą wloty na rondo ulic Stryjeńskich i Dereniowej. Ruch pieszych i rowerzystów zostanie przeniesiony na wschodnią stronę ronda.  

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to trzeci kwartał 2020 r. 

Transport:

W związku z remontem nawierzchni jezdni ul. Płaskowickiej w ramach realizacji POW od dnia 22.05.2020 r. (piątek) od ok. godz. 20:00 do dnia 23.05.2020 r. (sobota) do ok. godz. 19:00 wyłączony zostanie ruch kołowy na ulicy Płaskowickiej na odcinku od ul. Roentgena do ul. Pileckiego.

Na trasy objazdowe w obu kierunkach zostaną skierowane następujące linie autobusowe:

179
URSYNÓW PŁN. – … – Ciszewskiego – Roentgena – zawrotka na rondzie na skrzyżowaniu ul. Roentgena i Płaskowickiej – Roentgena – Pileckiego – Indiry Gandhi – … – OS.KABATY

185
URSYNÓW ZACH. – Płaskowickiej – Roentgena – Pileckiego – Indiry Gandhi – … – GWIAŹDZISTA

195
METRO NATOLIN – … – Dereniowa – Płaskowickiej – Pileckiego – Herbsta – Romera – … – PL.TRZECH KRZYŻY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
24 − 23 =