Rowerem na Marsa

Zakończyła się budowa wyczekiwanej przez mieszkańców Rembertowa drogi dla rowerów na ul. Marsa. Długość nowej trasy to 2 km. Dzięki niej powstał rowerowy korytarz łączący Rembertów ze Śródmieściem.

Nowa trasa została wybudowana na odcinku od ul. Żołnierskiej do ul. Ilskiego. Poza drogą rowerową, wykonany został też remont przystanków autobusowych i chodników oraz nowe zagospodarowanie zieleni. Inwestycja objęła także budowę rowów odwadniających oraz przepompowni wód deszczowych, które zapewnią prawidłowe odwodnienie całej ulicy. Umowa z wykonawcą przewidywała zakończenie całej inwestycji do końca listopada. Oddanie trasy do użytku już w sierpniu oznacza, że prace udało się skończyć zdecydowanie przed czasem.

Inwestycja połączyła Rembertów ze stołeczną siecią tras rowerowych – ulicą Marsa można dotrzeć do Trasy Siekierkowskiej, a także do nowych dróg dla rowerów wzdłuż ul. Ostrobramskiej, al. Stanów Zjednoczonych i na moście Łazienkowskim.

Budowa tego odcinka jest współfinansowana ze środków unijnych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. W ramach projektu Rozwój sieci tras rowerowych Warszawy w ramach ZIT WOF – etap I realizujemy 19 zadań inwestycyjnych na łączną kwotę 110 049 204,74 zł, z czego 71 592 114,14 zł dofinansuje Unia Europejska. Łączna długość realizowanych tras wynosi 73,4 km. Realizacja inwestycji była możliwa również dzięki współpracy ZDM z Urzędem Dzielnicy Rembertów, który wykonał koncepcję przebiegu trasy, a także Radą Warszawy, która przyznała środki na budowę.

To nie koniec zmian w tym rejonie. Obecnie powstaje droga rowerowa wzdłuż wschodniej jezdni ul. Żołnierskiej (od ul. Marsa do granicy miasta). Prace prowadzi Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w ramach większej inwestycji (szczegóły: https://goo.gl/mNjXMM).

źródło: ZDM Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
52 ⁄ 26 =