Sobota w Centrum Kreatywności

W sobotę, 16 września, w godz. 11.00-20.00 Centrum Kreatywności Targowa zaprasza na dwa wydarzenia – Otwarte w Soboty oraz Wawa Design Festiwal. W programie m.in. atrakcje dla rodzin z dziećmi, warsztaty, spotkania z twórcami –  tego dnia nikt nie będzie się nudził.

Inicjatywa „Otwarte w Soboty” zyskuje rosnące zainteresowanie zarówno artystów i rzemieślników, jak i mieszkańców Warszawy. Jest ważnym i ciekawym wydarzeniem, okazją do nawiązania kontaktów i prezentacji twórców różnych branż, a także interakcji z odbiorcami sztuki i klientami branży kreatywnej, w tym rzemieślników warszawskich.

Szczegółowy program Otwarte w Soboty/Wawa Design Festiwal (16 września):

  • godz. 11.00-12.30 – Spotkanie kuratorskie i rozmowa o designie towarzysząca wystawie Ładne Dobre Poszukiwane. O wazonach z huty „Ząbkowice”.

Spotkanie poprowadzi kurator wystawy – Weronika Sołtysiak, historyk sztuki, badaczka i kolekcjonerka polskiego szkła, która zaprezentuje i opowie o kilkudziesięciu szklanych wazonach zaprojektowanych przez twórców polskiego wzornictwa szkła prasowanego: Erykę Trzewik-Drost, Jana Sylwestra Drosta, Ludwika Fiedorowicza, Bogdana Kupczyka i Ryszarda Serwickiego.

  • godz. 12.30-15.30 – Jak funkcjonalnie i estetycznie urządzić mieszkanie

Warsztatom będzie towarzyszyć wykład, podczas którego słuchacze dowiedzą się m.in. jak uniknąć błędów podczas remontu, a także o czym należy pamiętać planując przestrzeń swojego mieszkania. Podczas warsztatów uczestnicy dostaną ciekawe zadania, które będą rozwiązywać pod czujnym okiem WZ STUDIO!

  • godz. 14.00 – 17.00 – Brykanie na Magicznym Dywanie

Dzieci będą mogły wyszaleć się na magicznym dywanie, który nie tylko uczy, ale też bawi. Magiczny dywan to interaktywna podłoga, która poprzez gry i zabawy ruchowe rozwija u dzieci motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. To idealna okazja, by aktywnie spędziły czas!

  • godz. 14.00 – 16.30 – Twórz z lekkością – warsztaty plastyczne dla dzieci

Warsztaty mają na celu zapoznanie dzieci z różnymi technikami artystycznymi, kreatywne projektowanie i tworzenie prac za pomocą lekkich ogólnodostępnych materiałów. Wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku 4-12 lat.

  • godz. 16.00-17.30 – Kwestie prawne w zakresie twórczości projektanckiej

Wykład dotyczący kwestii prawnych w zakresie twórczości projektanckiej oraz sposobów uzyskiwania praw do wzorów przemysłowych, znaków towarowych, a także kwestii ochrony wynikających z prawa autorskiego.

  • godz. 18.00 – 20.00 – Spotkanie z Aleksandrą Kujawską

Aleksandra Kujawska to utytułowana artystka, która znana jest przede wszystkim ze swoich wyróżniających się oryginalnym designem prac ze szkła (Egoist! czy Glass Garden). Inspiruje ją unikatowość i uroda tego tworzywa. Artystka ta wpisuje się w trend Urban Farming szukając wciąż balansu między pięknem, a użytecznością tworzonych przez siebie prac. Rozmowę poprowadzi dr Iwo Zmyślony – filozof i teoretyk sztuki.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56 to miejska instytucja, która wspiera artystów, twórców, rzemieślników, przedsiębiorców branży kreatywnej. Do końca września w wybrane soboty będą się tam odbywały wystawy i prezentacje artystów i rzemieślników związanych z Pragą. Otwarte soboty to także okazja do spotkania w gronie twórców, wymiana myśli i wzajemne wspieranie się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *