Sportowcy opanują stolicę

Najbliższe dni, 20-23 kwietnia, w stolicy bez wątpienia należeć będą do sportowców. Oprócz emocji związanych z Orlen Warsaw Marathon czekają także m.in. zmagania judoków w Mistrzostwach Europy Seniorów i Seniorek, rywalizacja piłkarzy wodnych czy Akademickie Mistrzostwa Polski w aerobiku sportowym.

Orlen Warsaw Marathon
Najwytrwalsi, najodważniejsi i najlepiej przygotowani biegacze już w niedzielę, 23 kwietnia, podejmą zmagania z królewskim dystansem – 42,195 km. O godz. 9.00 z Wybrzeża Szczecińskiego, w pobliżu PGE Narodowego, wystartuje Orlen Warsaw Marathon. Stamtąd zawodnicy pobiegną przez most Świętokrzyski, w kierunku Starego Miasta, by dalej udać się na Mokotów i Ursynów. Zawodnicy na Pragę powrócą, biegnąc przez Wilanów, okolice Łazienek Królewskich i ponownie obok Centrum Nauki Kopernik. Na trasie maratonu będą występować w utrudnienia w ruchu. Więcej informacji tutaj. Także o godz. 9.00 wystartuje pięciokilometrowy bieg wytyczony ulicami Pragi-Południe. Wszystkie podstawowe informacje o obu biegach można znaleźć tutaj. W przededniu sportowych zmagań, 22 kwietnia, w parku Agrykola odbędzie się rodzinny piknik Orlen Warsaw Games. Oprócz atrakcji rekreacyjno-sportowych, w godz. 11.00-19.00, czekają także występy artystyczne. Na scenie pojawi się m.in. Mezo, Sarsa i Varius Manx. Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

Mistrzostwa Europy Seniorów i Seniorek w judo
Hala Torwar (ul. Łazienkowska 6a), od czwartku do niedzieli, 20-23 kwietnia, zmieni się w prawdziwą arenę walk. Na warszawskich matach pojawi się, aż 390 najlepszych judoków i judoczek z 42 państw. Wśród nich ci najbardziej utytułowani – medaliści olimpijscy, mistrzowie Świata i Europy. Mistrzostwa rozpoczną się od walk indywidualnych w najlżejszych kategoriach kobiet (do 48 kg) i mężczyzn (do 63 kg). W kolejnych dniach rywalizację podejmować będą coraz ciężsi zawodnicy. Ostatniego dnia w niedzielę, 23 kwietnia, odbędą się walki drużynowe. Zawody są współfinansowane ze środków m.st. Warszawy. Więcej informacji tutaj.

Akademickie Mistrzostwa Polski w aerobiku sportowym
Aerobik sportowy łączy w sobie elementy siłowe, taneczne, jak i skoki. Dlatego jest bardzo trudną, ale i widowiskową dyscypliną. Od piątku do niedzieli, 21-23 kwietnia, w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (ul. Trojdena 2c) odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Na planszach o wymiarach 7×7 metrów zaprezentują się solistki, soliści, pary mieszane i trójki. W zmaganiach weźmie udział blisko 100 sportowców z 19 uczelni. Więcej informacji tutaj.

Maraton rowerowy w Wilanowie
Już w sobotę, 22 kwietnia, rozpocznie się rywalizacja w cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. Na kolarzy z Wilanowa, gdzie tradycyjnie zaczną się zmagania czeka specjalna nagroda ufundowana przez burmistrza tej dzielnicy. Startujący będą mogli wybrać jeden z trzech dystansów – 43 km, 65 km i 86 km.  Z Wilanowa kolarze ruszą na szybką ale jednocześnie wymagającą rundę, która będzie wiodła przez Powsin i okolice Konstancina-Jeziorna. Jej znaczna część położona jest nad Wisłą na trasie jednej z najbardziej znanych ścieżek rowerowych na Mazowszu. Przewidziana jest również rywalizacja najmłodszych na jedenastokilometrowej trasie. Więcej informacji tutaj.

Mecze piłki wodnej
W najbliższy weekend, 22-23 kwietnia, rozegrany zostanie dwumecz piłkarzy wodnych Legii Warszawa z drużyną WTS Polonia Bytom. Spotkania odbędą się na basenie Wodnego Parku Warszawianka (ul. Merliniego 4) w sobotę o godz. 20.30 i w niedzielę o godz. 8.15. Mecze rozegrane zostaną w ramach VIII kolejki Ekstraklasy Wateropolo. Więcej informacji tutaj.

Mecz rugby
Po zwycięstwie nad Holandią, biało-czerwonych rugbistów czeka starcie ze Szwajcarią. Spotkanie rozegrane zostanie już w sobotę, 22 kwietnia, na stadionie ośrodka „Polonia”, przy ul. Konwiktorskiej 6. Bramy stadionu zostaną otwarte o godz. 15.00, a ostatni mecz sezonu 2016/2017 rozpocznie się o godz. 17.00. Reprezentanci Polski powalczą w nim o najwyższe od lat miejsce w europejskiej rywalizacji i o kolejny awans w rankingu światowym. Jeśli wygrają, zajmą drugie miejsce w tabeli Rugby Europe Trophy. Więcej informacji tutaj.

Amatorski Turniej Szachowy
W niedzielę,  23 kwietnia, o godz. 10.00 w hali Zespołu Obiektów Sportowych Hawajska (ul. Dereniowa 48), rozpocznie się Amatorski Turniej Szachowy „Szach-Mat Arena” pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów. Sympatycy królewskiej gry przystąpią do rywalizacji w dwóch kategoriach – do 14 lat oraz open. W zmaganiach będzie mogło wziąć udział nawet 100 uczestników. Trwają zapisy. Więcej informacji tutaj.

 

 Żródło: um.warszawa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *