Startup Art. po raz szósty!

Wystartowała rekrutacja do VI edycji programu Startup Art., dzięki któremu studenci i absolwenci uczelni artystycznych mają szansę zrealizować plany o własnym biznesie.

Startup Art. to cztery wyjątkowe wydarzenia, które będą odbywały się od marca do maja br. Program daje możliwość przetestowania pomysłów na własną działalność w zespołach, złożonych z osób o uzupełniających się kompetencjach. Uczestnicy będą się wzajemnie inspirować i rozwijać pomysły na biznes podczas konferencji, weekendowego Startup Shakera, szeregu warsztatów biznesowych oraz konsultacji prowadzonych przez ekspertów. Najlepsze zespoły zaprezentują efekty pracy przed inwestorami, a podczas finału projektu w maju powalczą o nagrodę główną – wyjazd na wybraną przez siebie międzynarodową konferencję branżową.

Co nas czeka podczas VI edycji?

Startup Art. rozpocznie konferencja, która odbędzie we wtorek, 26 marca, o godz. 18.00 w sali koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Wystąpią prelegenci związani z branżą kreatywną, którzy rozbudzą wyobraźnię uczestników, dostarczą im fachowej wiedzy oraz pokażą różne aspekty funkcjonowania startupów.

Tegoroczna formuła wydarzenia uległa zmianie. Oprócz prelekcji merytorycznych, odbędą się też dwie debaty – to wyjątkowa okazja do podjęcia dyskusji na temat różnych obliczy biznesu w świecie artystów i czy warto najpierw budować markę osobistą, czy markę firmy.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, wymagana jest rejestracja.

Tę sporą dawkę inspiracji po konferencji, studenci będą mogli wykorzystać w kolejnym etapie programu – weekendowym Startup Shakerze, który odbędzie się 5-7 kwietnia. Wydarzenie w formie hackathonu, skupia co roku blisko 100 uczestników, którzy w zespołach pracują nad swoimi pomysłami na kreatywne startupy. Intensywne warsztaty trwają cały weekend. Następnie jury wybiera 10 najlepszych zespołów do dalszej akceleracji. Uczestników wspiera ponad 20 mentorów, którymi są doświadczeni przedsiębiorcy i eksperci w swoich branżach.

Zgłoszenia do Startup Shakera przyjmowane będą do 2 kwietnia br. Formularz dostępny jest tutaj.

Organizatorami programu Startup Art. są m.st. Warszawa oraz Startup Academy. Projekt finansowany jest z budżetu m.st. Warszawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
21 − 14 =