Studenci PW chcą zbudować elektryczny bolid dla niepełnosprawnych

Nikt w Polsce nie skonstruował jeszcze takiego pojazdu. Wyzwanie podjął zespół składający się z przedstawicieli czterech kół naukowych działających przy Politechnice Warszawskiej. Trwa zbiórka funduszy na realizację przedsięwzięcia.

Studenci zamierzają samodzielnie zarówno zaprojektować, jak i zbudować bolid. Będzie on w pełni sterowalny za pomocą drążka sterowego, umożliwiającego kontrolę nad zespołem napędowym, układem kierowniczym i hamulcowym. – Najprościej rzecz ujmując, pojazd będzie w pełni sterowalny za pomocą joysticka – wyjaśnia Łukasz Krawczuk vel Walczuk, kierownik projektu e-MaksPower.

Układ napędowy, zgodnie z nowymi trendami w motoryzacji, będzie w pełni elektryczny.

Studenci przeprowadzą szereg badań funkcyjnych i antropometrycznych. To pozwoli skonstruować pojazd dostosowany do osób z ograniczonym zakresem ruchu.

Bolid będzie posiadał aerodynamiczne poszycie zaprojektowane i specjalnie dostosowane do tego typu konstrukcji.

Nad projektem e-MaksPower pracuje 25 osób. To członkowie Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów, Koła Naukowego Robotyków (oba koła działają przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa), Koła Naukowego ADek (działającego przy Wydziale Elektrycznym) i Międzywydziałowego Koła Naukowego SmartCity (działa przy Wydziale Inżynierii Lądowej). – Postanowiliśmy połączyć siły i wykorzystać w większym przedsięwzięciu nasze umiejętności i doświadczenia zdobyte w konkursach, zawodach, podczas prac nad projektami – mówi Łukasz Krawczuk vel Walczuk.

Link do wsparcia projektu e-MaksPower

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *