Targówek stał się Mieszkaniowym

Już ostatecznie wyjaśniła się kwestia nazewnictwa budowanych stacji metra na wschodnim-północnym odcinku II linii metra. Radni przyjęli uchwałę ws. nadania nazwy Targówek Mieszkaniowy stacji C17, która funkcjonowała do tej pory pod roboczą nazwą Targówek. Zdaniem głosujących dotychczasowa nazwa nie była zbyt precyzyjna.

Na ostatniej sesji Rady Miasta, przypadającej 13 grudnia, przyjęto uchwałę ws. nadania nazwy Targówek Mieszkaniowy budowanej stacji C17, zlokalizowanej u zbiegu Pratulińskiej i Ossowskiego. Za tą nazwą głosowało 49 radnych, przeciw były cztery, w tym Anna Nehrebecka-Byczewska, przewodnicząca komisji nazewnictwa.

ZTM wnioskował o to, by nazwy budowanych stacji były krótkie, jednoczłonowe i łatwe do zapamiętania. Zaproponowano nazwę Targówek – była to pierwsza stacja od strony centrum w dzielnicy Targówek. Radni uznali jednak, że nazwa jest zbyt mało precyzyjna i może być myląca – na terenie dzielnicy znajdzie się co najmniej pięć stacji i zgłosili wniosek zmiany nazwy. To wymagało jednak przeprowadzenia całej procedury uzgodnieniowej od nowa. Prace te przebiegły błyskawicznie i jeszcze w przededniu ostatniej Rady Miasta opinię ws. nazwy wydała chociażby Rada Dzielnicy Targówek.

Ratusz chwalił się ostatnio zaawansowaniem prac na stacji C17, w tym montażem tablic z nazwami stacji. Ostatnio jednak magistrat przekonywał, że to tylko testowe oznaczenia, a produkcja seryjna tablic dopiero się rozpocznie. – Wykonawca ma prawo do testów rozwiązań materiałowych i montażowych. Miasto od wykonawcy odbiera produkt końcowy, jakim jest wybudowane metro – zapewniała potem wiceprezydent Renata Kaznowska, która wcześniej zajmowała się transportem. Informacje te potwierdzili budowniczowie. – Zgodnie z harmonogramem dotarliśmy do etapu, w którym konieczne było wykonanie oznaczeń m.in. dla testów sytemu, w tym skrajni. Użyto więc nazw roboczych – potwierdzał Mateusz Witczyński, rzecznik wykonawcy, firmy Astaldi. Jak dodał, wymiana oznaczeń odbędzie się na koszt firmy.

Na poprzedniej sesji rady miasta, która odbyła się 6 grudnia, przyjęto nazwy dla pozostałych pięciu budowanych stacji metra – na odcinku zachodnim Płocka dla stacji C8, Młynów dla stacji C7 i Księcia Janusza dla stacji C6, a na odcinku wschodnim-północnym Szwedzka dla stacji C16 i Trocka dla stacji C18.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
29 + 2 =