Tramwaje Warszawskie wybierają biletomaty Mennicy za 26 mln zł

Tramwaje Warszawskie rozstrzygnęły przetarg na dostawy 583 biletomatów do istniejących tramwajów. Spółka wybrała ofertę Mennicy, opiewającą na kwotę 25,6 mln zł brutto. Urządzenia mają drukować bilety pojazdowe oraz kodować bilety na kartach miejskich i nie będą obsługiwać transakcji gotówkowych.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa i kompleksowa obsługa serwisowo-eksploatacyjna mobilnych automatów biletowych. Zamówienie podstawowe zakłada montaż, uruchomienie i leasing operacyjny 583 biletomatów z funkcjonalnością płatności bezgotówkowej. Okres leasingu ustalono na 60 miesięcy od odbioru danego biletomatu.

Przewidziano też opcje – jedna zakłada leasing 583 biletomatów przez kolejne 36 miesiące, a druga montaż, uruchomienie i 36-miesięczny leasing operacyjny 178 nowych biletomatów w nowych tramwajach.

W postępowaniu startowały trzy firmy, które wyceniły usługę na kwoty od 25,6 mln zł brutto do 31,5 mln zł brutto. Ostatecznie dzisiaj zamawiający wybrał najtańszą ofertę, złożoną przez Mennicę, która pokonała Merę oraz konosrcjum GMV i Grupo Mecanica del Vuelo Sistemas.

rzewidziano, że montaż i uruchomienie biletomatów nastąpi w okresie 10 miesięcy od podpisania umowy, przy czym pierwsza partia 70 biletomatów ma zostać uruchomiona w ciągu 4 miesięcy. Uruchomienie prawa opcji jest uzależnione od terminu dostaw nowych tramwajów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *