Unijne wsparcie na termomodernizację warszawskich budynków

Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie, żłobek i szkoły przejdą termomodernizację.  Dzięki temu poprawi się nie tylko ich stan, ale i komfort użytkowania. Działanie to wpłynie również na poprawę ich efektywności energetycznej, a co za tym idzie ograniczenie wpływu na środowisko. Warszawa otrzymała unijne wsparcie na realizację pięciu takich inwestycji. 

Zachęcamy warszawiaków do podejmowania działań na rzecz poprawy efektywności energetycznej ich nieruchomości, sami również realizujemy tego typu inwestycje. Co bardzo istotne nie liczą się tutaj jedynie oszczędności, które przyniosą przeprowadzone prace. To przede wszystkim efekt ekologiczny, który wpływa na zmniejszenie uciążliwości użytkowania tych budynków dla środowiska – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Miasto zdobyło ponad 4,18 mln zł ze środków unijnych. To ponad 60% wartości termomodernizacji pięciu warszawskich nieruchomości. Pozostałe 2,62 mln zł pochodzić będzie z budżetu Warszawy. Środki pokryją inwestycje w budynkach:

  • Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Lipińskiej 2 na Bielanach;
  • Szkoły Podstawowej nr 271 przy ul. Niegocińskiej 2 na Mokotowie;
  • Zespołu Szkół nr 84 przy ul. Zwycięzców 44 na Pradze-Południe;
  • Żłobka nr 44 przy ul. Wejherowskiej 1 na Targówku;
  • Zespołu Szkół im. Piotra Wysockiego przy ul. Odrowąża 75 na Targówku.

Zakres prac obejmuje w zależności od wyników audytów energetycznych: ocieplenie, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę instalacji oraz węzła centralnego ogrzewania, wymianę oświetlenia na energooszczędne, a także zastosowanie ogniw fotowoltaicznych dla dodatkowej produkcji energii. W wyniku realizacji projektu efektywność energetyczna budynków zostanie zwiększona o ok. 60%. Planowana termomodernizacja będzie miała również pozytywny wpływ na redukcję emisji CO2, która zostanie również zmniejszona o ok. 60% w stosunku do stanu przed inwestycją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
19 + 5 =