Uniti: kompaktowy miejski pojazd elektryczny

Szwedzka firma Uniti zaprezentowała oficjalnie swój pierwszy pojazd elektryczny Uniti One. Pojazd o charakterystycznym designie do sprzedaży trafić ma już w 2019 roku.

Dzięki akumulatorom o pojemności 22 kWh Unity One może przejechać 300 kilometrów pomiędzy kolejnymi zasileniami. Dodatkowo dzięki szybkoładowarce, auto zyska prąd na 200 kilometrów trasy w zaledwie pół godziny. W ofercie Uniti pojawić mają się pojazdy z dwoma, czterema i pięcioma miejscami. Najdroższy z nich kosztować będzie niecałe 20 tysięcy euro.

Wnętrze auta jest równie nowoczesne co jego karoseria. Tradycyjna kierownica zastąpiona została joystickiem przypominającym samolot. Zamontowany na nim ekran pozwala na obsługę i monitorowanie stanu systemów pojazdu.

„Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że możemy zaprezentować naszą wizję przyszłości motoryzacji” – mówił Lewis Horne, CEO Uniti. Jak pokazuje historia Modelu 3 Tesli, uruchomienie linii produkcyjnej to już sam w sobie sukces. „Mamy zamiar go powtórzyć i już niebawem zacząć masową produkcję tego auta”. Pomóc w tym powinno 24 kluczowych partnerów firmy Unity, między innymi Nvidia czy Siemens.

Osoby chętne do kupienia pojazdu mogą wpłacać już opłatę rezerwacyjną – 149 euro. Firma jak dotąd zebrała ponad 1000 takich zamówień.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *