Utrudnienia na ul. Szwedzkiej, Stalowej i Konopackiej

W piątek, 3 września, kwadrans po północy drogowcy rozpoczną remont nawierzchni ulicy Szwedzkiej pomiędzy ulicami Strzelecką a Równą. Prace będą wymagały jej całkowitego zamknięcia dla ruchu. Kierowcy i pojazdy komunikacji miejskiej będą kierowani na objazdy.

Po ubiegłorocznych pracach ciepłowników drogowcy odtworzą teraz wszystkie warstwy konstrukcji jezdni wraz z podbudową z kruszywa. Od czwartku, 2 września, o godz. 0.15 wyłączona z ruchu będzie ul. Szwedzka na odcinku od ul. Strzeleckiej do ul. Równej wraz ze skrzyżowaniami z wymienionymi ulicami oraz z ul. Stalową. Na całym remontowanym odcinku ustawione zostaną znaki zakazu parkowania wraz tabliczkami informującymi o możliwości odholowania pojazdu na koszt właściciela. W al. „Solidarności”, na jezdniach w obu kierunkach, ustawiony będzie zakaz skrętu w ul. Szwedzką (nie będzie dotyczył dojazdu do posesji ul. Szwedzka 2/4). Zakończenie prac przewidziano na poniedziałek, 6 września, godz. 6.00.

Piesi nadal będą mogli korzystać z chodników, ale nie będą mogli przejść na drugą stronę jezdni. Kierowani będą do sąsiednich przejść dla pieszych. W trakcie przerwy w pracach drogowcy umożliwią skorzystanie z przejścia na skrzyżowaniu ul. Szwedzkiej z Równą. W tym samym czasie możliwy będzie także dojazd ul. Szwedzką do ul. Równej od strony al. „Solidarności”. Możliwy będzie również wyjazd z ul. Równej w prawo w ul. Szwedzką w stronę al. „Solidarności”.

Objazdy dla remontowanych ulic będą prowadzić ulicami: al. „Solidarności”, Targową, 11 Listopada lub ul. Starzyńskiego przez rondo Żaba do ul. św. Wincentego, a stąd ulicami: Kołową, Ossowskiego, Barkocińską, Myszkowską, Gorzykowską do ul. Radzymińskiej. W przeciwną stronę z al. „Solidarności” i ul. Radzymińskiej, ulicami: Gorzykowską, Handlową, Kołową do ul. św. Wincentego.

W tym samym czasie zamknięty dla ruchu zostanie fragment ul. Konopackiej przy skrzyżowaniu z ul. Stalową. Na odcinku od ul. Strzeleckiej do Stalowej wprowadzony zostanie zakaz parkowania i dwa kierunki ruchu.

Komunikacja

Autobusy linii 135, N14 i N64 będą kursowały na trasach objazdowych, a autobusy linii nocnych N02 i N03 nie będą podjeżdżały pod zajezdnię Stalowa.

Autobusy linii 135 jadące w kierunku pl. Hallera – z ul. Okrzei skręcą w lewo w ul. Targową i pojadą dalej ul. Ratuszową i Dąbrowszczaków. W przeciwnym kierunku od ul. S. Starzyńskiego – będą jechały ulicami:  11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Targowa i do trasy podstawowej.

Dla autobusów linii nocnych N14 i N64 jadących w kierunku północnym – od ul. Odrowąża będzie obowiązywała trasa biegnąca ul. 11 listopada. W kierunku Dworca Centralnego zostaną skierowane na trasę: 11 Listopada – Ratuszowa – Namysłowska – Szymanowskiego do ul. Dąbrowszczaków i trasy podstawowej.

Funkcjonowanie przystanków: 11 Listopada 01 i 02, Kamienna 01 i 02, Metro Szwedzka, Szwedzka 04, 05 i 07 oraz Zajezdnia Stalowa 01 i 02 zostanie zawieszone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
22 + 13 =