Wakacyjny prom z Wawra do Wilanowa

Od soboty, 2 lipca, ruszy bezpłatna pieszo-rowerowa przeprawa promowa łącząca Wawer z Wilanowem. Będzie można z niej korzystać w wakacyjne weekendy, w godz. 11.00-18.00.

W Wawrze prom przycumuje w pobliżu nowej plaży przy ul. Romantycznej i Rychnowskiej – okolice 501 kilometra Wisły. Od nazwy ulicy plażę tę określa się jako „Romantyczną”. Ten urokliwy zakątek został w tym roku zrewitalizowany przez dzielnicę wspólnie z Zarządem Mienia m.st. Warszawy. Teren został uporządkowany, nawieziono świeży piach, ustawiono ruszt, przygotowano pełnowymiarowe boisko do siatkówki. Niedługo pojawi się tu również podest sceniczny (przeznaczony na występy artystyczne), tor do plenerowego crossiftu oraz wiaty dające schronienie przed deszczem.

W inauguracyjny rejs prom wypłynie w sobotę, 2 lipca o godz. 11.00. Z tej okazji przygotowane zostały animacje i atrakcje muzyczne. Prom będzie kursował w lipcu i sierpniu, w soboty i niedziele, w godz. 11.00-18.00.

Z drugiej strony Wisły prom przybije w okolice Zawad i plaży Wilanów.

Drewniana, zadaszona łódź motorowa będzie mogła zabrać na pokład 10 pasażerów wraz z ich rowerami.

Więcej informacji na temat przeprawy oraz dojść do plaż na stronie urzędu dzielnicy Wawer oraz na stronie urzędu dzielnicy Wilanów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *