Warszawa na EXPO REAL w Monachium

Warszawa jako hub w regionie Europy Środkowo-Wschodniej do prowadzenia i rozwoju biznesu na całym świecie – pod takim hasłem, od 4 do 6 października, po raz dwudziesty stolica będzie prezentować się na największych targach inwestycyjnych i nieruchomości w Europie – EXPO REAL w Monachium.

Miasto stołeczne Warszawa regularnie uczestniczy w międzynarodowych targach inwestycyjnych i nieruchomości komercyjnych. Udział reprezentacji miasta w targach to nie tylko sprzedaż miejskich nieruchomości. To przede wszystkim promocja Warszawy, jako miejsca o dużej dynamice rozwoju i zachęcenie inwestorów do przyjrzenia się jej obiecującym perspektywom oraz do podjęcia decyzji o ulokowaniu inwestycji właśnie tutaj.

Warszawa jest liderem w Europie Środkowo-Wschodniej jeśli chodzi o atrakcyjność, innowacyjność struktury, dostępność kapitału, ale także ilości projektów, które są na rynku. Dzisiaj zmieniamy trochę akcent naszego przekazu. Teraz chcemy położyć jeszcze większy nacisk na działania związane z pozyskiwaniem firm, które przychodzą i tworzą miejsca pracy, bo to one de facto są również klientami tych wszystkich projektów deweloperskich, które są w stolicy rozwijane – mówi Michał Olszewski, zastępca Prezydent m.st. Warszawy i dodaje – Co bardzo ważne, Warszawa cały czas jest liderem w rankingach, jeśli chodzi o potencjał do rozwoju. Ten rok był szczególnie dobry. Pokazujemy, również na targach, że w stolicy inwestują bardzo silne brandy, jak m.in. P&G, MoneyGram, Nielsen, BNP Paribas – to są firmy, które już dzisiaj zakorzeniły się w naszym mieście i rozwijają swoją działalność od kilku lat.

 Podobnie jak podczas poprzednich edycji targów, w trakcie jesiennych wydarzeń w Monachium, Warszawa pokazywana będzie jako miejsce o dużym potencjale inwestycyjnym, ale również oferujące wysoką jakość życia mieszkańców (aż 81% mieszkańców Warszawy jest zadowolonych z jakości życia). Szereg niezależnych danych, a także wysokich miejsc Warszawy w rankingach potwierdzają wiodącą rolę miasta w regionie CEE.

Dzięki znakomitej współpracy nie tylko z tegorocznymi parterami EXPO REAL, ale także innymi deweloperami, Warszawa, pod względem oferowanych przestrzeni biurowych, jest unikalnym miastem w Europie. Dziś powierzchnia biurowa w Warszawie zajmuje ponad 5 mln m² (w tym ponad 2 mln m² to nowoczesna powierzchnia biurowa), a powstaje ponad 700 tys. m² nowych powierzchni, z tego 380 tys. m² do końca 2018 r. Nowo powstające warszawskie biura wyróżniają się na skalę europejską nowoczesnością – elastyczną aranżacją przestrzeni, dostosowaną do potrzeb nowej generacji pracowników, a certyfikaty BREEAM i LEED są standardem.

Zebrane wspólnie z deweloperami doświadczenia umożliwiają miastu kształtowanie nowo realizowanych inwestycji w taki sposób, by wnosiły one także wartość dla mieszkańców Warszawy poprzez tworzenie nowych przestrzeni wspólnych czy miejskiej zieleni.

 • Tegoroczna oferta miasta to:
  •    Praga-Północ, ul. Stalowa 55/57 (1950 m²)
  •    Śródmieście, ul. Emilii Plater 29 i 31 (11163 m²)
  •    Śródmieście, ul. Jaracza 5 (864 m²)
  •    Mokotów, ul. Bukowińska (1634 m²)
  •    Mokotów, ul. Cieszyńska (3539 m²)
  •    Targówek. ul. Siedzibna 40 (1672 m²
 • Wola, ul. Prymasa Tysiąclecia (3 246 m²).

W tym roku wraz z miastem swoje oferty zaprezentuje 12 firm. Będą to: Bank Zachodni WBK, BBI Development, CMT Construction Management Team, Coimpex, ECHO Investment, Ghelamco, Golub Get House, HB Reavis, Karimpol, Mayland, Okam Capital, White Star Real Estate.

Co bardzo ważne, od ubiegłego roku z innymi polskimi miastami postanowiliśmy aktywnie walczyć o wspólną promocję jeśli chodzi o przyciąganie inwestorów, czego efektem rzeczowym jest druga edycja raportu „Poland 2017 – Your Place To Invest”. Jest to materiał, w który swój wkład miały również kluczowe firmy z rynku obsługi nieruchomości na terenie Warszawy. Nie ukrywam, że czujemy się patronem tego projektu od samego początku, ponieważ te firmy, które normalnie działają na rzecz rynku prywatnego wspierają nas bardzo mocno wiedzą i robią to w ramach swojej działalności, która ma wspólny cel, jakim jest pozyskiwanie dla Warszawy i innych polskich miast jak największej ilości inwestycji  – mówi Michał Olszewski, zastępca Prezydent m.st. Warszawy.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty, którą Warszawa zaprezentuje podczas targów EXPO REAL w Monachium.

 Stoisko Warszawy

Warszawa będzie prezentowała się w tej samej lokalizacji co w zeszłym roku – hala A2, nr 121. Do dyspozycji miasta oraz towarzyszących mu partnerów będzie 111 m². Kolor czarny stoiska i elementy betonowe przełamane zostaną zielenią żywych roślin, m.in. tzw. „żywych ścian” oraz naturalnym drewnem.

Na targach w Monachium pojawią się gadżety w całości zaprojektowane i wyprodukowane przez warszawskie firmy, tj. warszawskie apaszki i krawaty marki Herse, perfumy Sense Dubai o zapachu stworzonym specjalnie dla Warszawy – Sense Warsaw, rękawiczki do demakijażu Glov firmy Phenicoptere, notesy i magnesy marki Hellowawa, buteleczki piwa z Browaru Maryensztadt, koszulki zaprojektowane przez firmę Po Warszawsku, warszawskie stemple Ex libris marki Malu Studio, skarpetki i magnesy marki Wars Sawa Design, podkładki pod kubki marki Warsaw Slow Design, miód z Pszczelarium, smycze Grow With Warsaw zaprojektowane przez firmę Piłczyński Art oraz ekologiczne naczynia z otrąb firmy Bioterm, które będą zdobić lady stoiska.

VIP room oświetlać będzie lampa marki Rec.on – warszawskiej firmy tworzącej meble i inne elementy wyposażenia wnętrz. Konsultantki ubrane będą w ubrania marki ESTby ES. zaprojektowane prze Gosię Sobiczewską.

Goście będą mogli skosztować piwa marki Palatum oraz Maryensztad, a także ciasteczek z cukierni Lukullus. Przekąski podawane będą na ręcznie malowanych talerzach z warszawskimi wzorami marki Look at my plates.

Targi EXPO REAL w Monachium

Międzynarodowe Targi Inwestycyjne i Nieruchomości Komercyjnych EXPO REAL w Monachium to największe targi inwestycyjne w Europie. W tym roku będą od 4 do 6 października (środa-piątek). Ubiegłoroczna edycja potwierdziła bardzo duże znaczenie targów w światowej branży nieruchomości. Do dyspozycji ponad 1500 wystawców i odwiedzających jest 6 ogromnych nowoczesnych hal, każda po 11 tys. m². W trakcie wydarzenia blisko 400 ekspertów podejmie debatę na temat bieżących trendów i innowacji na rynkach nieruchomości. Wysoka jakość organizacji imprezy jest ceniona przez wszystkich uczestników.

System BREEAM to wielokryterialny system oceny jakości oraz wpływu budynków na środowisko, będący obecnie jednym ze standardów w branży nieruchomości w Europie i na świecie, stosowanym przez inwestorów, deweloperów, najemców.

 System LEED jest uznanym na arenie międzynarodowej systemem certyfikacji ekologicznej budynków. Zapewnia  właścicielom i zarządcom budynków narzędzia służące identyfikacji i wdrożeniu praktycznych i mierzalnych rozwiązań w zakresie proekologicznego projektowania budynków, ich budowy, użytkowania i konserwacji.

 

Informacja prasowa UM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
25 ⁄ 5 =